Aukcje nieruchomości – na przekór stereotypom

Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami. Kupujący i sprzedający kierują się indywidualnymi doświadczeniami, intuicją i zgromadzonymi informacjami. Bardzo często jednak ulegają utrwalonym opiniom i stereotypowemu nastawieniu. Aukcje nieruchomości są jednym z tematów, który szczególnie narażony jest na mało pozytywne skojarzenia. Porazpierwszy-porazdrugi.com to serwis aukcyjny, którego celem jest stworzenie nowej, wysokiej jakości na polskim rynku.

Zastanawiając się nad kupnem domu lub mieszkania, rzadko pierwszym skojarzeniem są aukcje. Czytając o nieruchomościach wystawionych na aukcjach, większość Polaków ma przed oczami drastyczne sceny eksmitowanych lokatorów i licytacji komorniczych. Nic bardziej mylnego!

Serwis porazpierwszy-porazdrugi.com, który w Polsce funkcjonuje od lipca bieżącego roku, opiera się na sprawdzonej w Europie formule sprzedaży nieruchomości. Polacy, którzy coraz chętniej robią zakupy przez Internet i korzystają z serwisów aukcyjnych aby kupować książki, płyty muzyczne a nawet samochody, stopniowo przekonują się do tego mechanizmu w przypadku nieruchomości. Podstawową cechą porazpierwszy-porazdrugi.com jest uproszczenie całego procesu kupna-sprzedaży, z naciskiem na to aby obie strony były usatysfakcjonowane. Dzięki przejrzystym zasadom i łatwej obsłudze kupujący są w stanie w sprawny sposób dotrzeć do nieruchomości, która może ich zainteresować.

„Adaptując do polskich realiów dobrze sprawdzony mechanizm, braliśmy pod uwagę uwarunkowania lokalne. Jednak już po pierwszych dniach od uruchomienia serwisu zaskoczyły nas pozytywne reakcje zainteresowanych osób.” – mówi Renata Nóbrega, przedstawicielka serwisu w Polsce. „Internet jest dla coraz większej grupy osób pierwszym źródłem informacji, a także najefektywniejszym mechanizmem robienia zakupów. Dlatego możliwość zakupu nieruchomości, za pośrednictwem porazpierwszy-porazdrugi.com jest dla nich naturalnym etapem rozwoju oferty on-line.”