Czym kierować się przy zakupie baterii łazienkowych?

Natryskowa, bidetowa, umywalkowa, ścienna, stojąca, wannowa – do każdego rodzaju elementu łazienkowego potrzebna jest inna bateria. To niewielkie akcesorium łazienkowe niestety nie należy do najtańszych. Pomimo niewielkich gabarytów, ceny baterii niejednokrotnie sięgają kilkuset złotych, a czasem nawet więcej. Oferta baterii łazienkowych na rynku jest ogromna, producentów także całkiem sporo. Uczestnicy forów internetowych często podają bardzo sprzeczne informacje. Na pytanie „jaką baterię umywalkową wybrać”, potencjalny klient pragnący zakupić baterię otrzyma mnóstwo niejednolitych informacji. Jedni będą zadowoleni z produktu Deante, inni z produktu Ferro, a jeszcze inni będą przekonywać, że i jeden i drugi nie jest wart złamanego grosza. Jak zatem nie utonąć w morzu opinii i rozbudowanych ofertach?

Po 1. Jakość

Bateria to drogi zakup, warto zatem zadbać aby wybrany produkt służył nam przez lata. Na co zwrócić uwagę? Dobra bateria powinna być wyprodukowana z dobrej jakości materiałów. Sprawdzajcie, czy nie jest to produkt „made in china”, bo wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że żywotność i jakość będzie słaba. Pytajcie o wierzchnią warstwę baterii. Czy to aby nie jest słabej jakości farbka w kolorze chromu? Zwróćcie też uwagę na sposób montażu. Szybkie i sprawne  założenie baterii to także atut.

Po 2. Cena

Ceny baterii wahają się od kilkudziesięciu (to rzadko) do kilku tysięcy złotych. Czy wysoka cena zawsze równa jest wysokiej jakości? Baterie różnią się od siebie nie tylko materiałami wykonania, ale także wyglądem (niektóre są bardzo specyficzne, nawet artystyczne). Jeśli jednak pragniemy zakupić klasyczną baterię, pasującą do wielu łazienek, warto zwrócić uwagę na ceny.  Wyprzedaże są świetnym ku temu momentem. Sprzedawcy często wyprzedają baterię, gdyż ich miejsce muszą zastąpić nowe serie. Są to towary pełnowartościowe. Często można też znaleźć tzw. towary powystawowe. Oznacza to tyle, że bateria była ekspozycją, zatem może nie posiadać oryginalnego opakowania.

źródło: outbud.pl


Zobacz także:

Polaminart – ścianki sanitarne