Etapy malowania dachu

Mieszkańcy domków jednorodzinnych dobrze wiedzą, że takie lokum, to studnia bez dna, jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy. Należy poświęcić sporo funduszy nie tylko na opał, rachunki i ogólnie rozumiane przeżycie. Powinno się jeszcze liczyć z tym, że po kilku albo kilkunastu latach trzeba odmalować elewację i dach budynku.

Zwłaszcza w przypadku tej drugiej czynności przyda się trochę rad, które zaprezentują na co zwrócić uwagę, jak wyglądają poszczególne etapy renowacji i jakie farby wybierać. Po pierwsze, malowanie dachów powinno się powierzyć zawodowej firmie budowlanej. Najlepiej, żeby była wyspecjalizowana dokładnie w tej czynności. Będziemy mieć w takim wypadku pewność, że wytypowani fachowcy mają nieodzowne doświadczenie i specjalistyczny sprzęt.

Dodatkowo, skoro malowanie dachów jest ich specjalnością, to powinni wyrobić się z pracą dość szybko, wykonując ją jednak z niesłychaną dokładnością i zaangażowaniem. Początkowym krokiem jest oczyszczenie pokrycia dachowego. Najczęściej robi się to za pomocą wodnych myjek ciśnieniowych. Dzięki nim, ta czynność staje się o wiele prostsza i można ją przeprowadzić znacznie prędzej. Usuwa się wszystkie zanieczyszczenia i, co najważniejsze, stare powłoki lakieru albo farby, które, z powodu upływu lat i działań czynników atmosferycznych, zaczęły odrywać się. Właśnie takie obszary odsłaniają ogniska korozji.

Tu rozpoczyna się malowanie dachów etap drugi. Zabezpiecza się takie punkty specjalnymi środkami, co uniemożliwia dalsze postępowanie niszczenia pokrycia dachowego. Następna kwestia to odtłuszczenie dachu. Analogicznie robi się w trakcie malowania ścian w pomieszczeniach. Dzięki temu oczyszczamy powierzchnię i doskonale przystosowujemy ją do przyjęcia farby.

Po zakończeniu tej fazy, możemy przejść do stadium fundamentalnego, czyli do malowania. Wybór stosownej farby to nadrzędna sprawa. Inną wybiera się do blachy a inną do dachówki cementowej czy ceramicznej. Pamiętajmy w tym miejscu o tym, że nanoszenie farby bądź lakieru, musi odbywać się we właściwych warunkach atmosferycznych. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że nasz dach nie będzie prezentował się tak wspaniale, jakbyśmy chcieli.