Koszty budowy domu w końcu mogą być niższe!

Decyzja o budowie domu nigdy nie zapada od razu. Nieraz są to lata przemyśleń i skrupulatnych obliczeń. Szczęście po podjęciu  się tego zadania przyćmiewa wszystkie minusy.

Euforia jednak szybko mija, bo w większości przypadków koszty budowy są niedoszacowane o 30%. Często wydłuża to czas samej budowy i powoduje frustrację, a radość z każdym przedłużającym się dniem jest coraz mniejsza. Czas kryzysu w branży budowlanej jest dobrym czasem na budowę domu. Towary u dostawców coraz częściej zalegają na magazynach a nowe kolekcje farb, armatur, płytek muszą zająć ich miejsce. Sprzedawcy szerokiego asortymentu budowlanego coraz częściej zdają sobie sprawę, że jeśli nie zejdą z cen tych towarów to zwyczajnie ich nie sprzedadzą. Idealnym miejscem do wyprzedania tzw. towarów nierotujących wydaje się być Internet. Sposób dość tani i nie wymagający dużych nakładów finansowych.

Sprzedaż w Internecie już od dawna jest popularna, jednak branża budowlana długo się przed nią broniła. Budowlańcy świetnie radzili sobie bez Internetu, jednak jak się okazuje – postęp musiał dopaść i ten sektor gospodarki. Dzięki możliwościom jakie daje Internet towar można wystawić łatwo i szybko go sprzedać. Ceny w outletach internetowych są czasem niższe o kilkadziesiąt procent w porównaniu z ceną rynkową. Towary budowlane, pełnowartościowe można zakupić dużo taniej, dzięki czemu wyrównanie kosztów niedoszacowania o którym mowa w tym artykule jest możliwe. Warto zastanowić  się przed budowlanymi zakupami czy nie lepiej poszukać w różnych miejscach, skorzystać z Internetu i wygodnie zamówić towar z własnego fotela zamiast przepłacać w składach budowlanych. Zakupy z „głową” dotyczą także zakupów budowlanych. Niejednokrotnie bywa tak, że produkty ze „starych kolekcji” nie są już dostępne w ogromnych ilościach. Dla wszystkich kreatywnych może stać się to wyzwaniem. Jak z niezwykle pierwotnie drogich płytek ułożyć podłogę aby dosłownie powalała na kolana? Odpowiedź zostawiam społeczności budujących. Czasem kupno produktu tańszego, ale markowego z poprzednich kolekcji jest świetnym rozwiązaniem i interesem. Jak pokazuje życie – dla obu stron.

outbud.pl