Na jakie meble do domu się zdecydować?

SofaKupując meble do naszego domu lub mieszkania możemy wybierać meble gotowe, które prezentowane są w przeróżnych punktach sprzedaży, bądź złożyć specjalne zamówienie i stworzyć meble idealnie pasujące do naszego wnętrza. Czy warto się decydować na takie rozwiązanie? Oczywiście ma ono swoje wady i zalety, jednak mimo wszystko warto się nad nim zastanowić. Jeśli mowa o wadach to wskazać należy przede wszystkim na cenę takiego rozwiązania – nie jest ono co prawda bardzo drogie, niemniej jednak droższe od wielu mebli gotowych. Zalety jednak skutecznie minimalizują tą niedogodność. Wybierając meble na wymiar i zamówienie możemy być pewni, że posiadana przez nas przestrzeń zostanie wykorzystana w możliwie najbardziej optymalny sposób. Na meble na wymiar decydujemy się zwykle w przypadku meblowania kuchni czy korytarza – pomieszczenia te nie są zwykle zbyt duże, a przez to trudno ustawne, toteż niepotrzebna strata nawet kilku centymetrów może być bardzo znacząca.

Funkcjonalność i estetyka

Kolejnymi kwestiami, jakie warto poruszyć, są funkcjonalność oraz estetyka. Ze względu na to, że klient ma ogromnie duży wpływ na ostateczny kształt zabudowy, może on zaprojektować takie meble, które będą w pełni odpowiadały jego potrzebom. Mowa zarówno o walorach estetycznych, a więc kolorze, materiałach wykończeniowych czy stylu, jak również o funkcjonalności – jeśli wybierzemy dobrego wykonawcę będziemy mogli ustalić z nim m.in.:

  • rozmieszczenie poszczególnych szafek i szuflad
  • ich szerokość
  • wysokość
  • rodzaj szuflad
  • dodatki takie jak choćby pantografy w przypadku szaf, czy też kosze na bieliznę lub różnego rodzaju wieszaki

Decydując się na meble na indywidualne zamówienie możemy często dostarczyć własny projekt, a doświadczony stolarz czy inny fachowiec po wcześniejszym omówieniu szczegółów zabierze się za jego realizację. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mieli nie tylko doskonale pasujący do naszego wnętrza element wyposażenia, ale również ogromny powód do dumy.

Gwarancja zadowolenia z mebli

Warunkiem pełnego zadowolenia z zakupu mebli na indywidualne zamówienie jest jednak powierzenie naszego zlecenia w odpowiednie ręce. Pamiętajmy wobec tego, żeby nie dokonywać przypadkowych wyborów, lecz sugerować się opiniami i rekomendacjami uzyskanymi od naszych bliskich. Powinniśmy ponadto zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami konkretnej firmy oraz proponowanymi warunkami współpracy. W oparciu o taką analizę zdecydowanie łatwiej nam będzie dokonać wyboru najlepszego podmiotu, w ręce którego powierzymy realizacje naszego zlecenia. Niemałe będzie też prawdopodobieństwo tego, że będziemy bardzo usatysfakcjonowani rezultatami i całą aranżacją stworzoną z wykorzystaniem zaprojektowanego przez nas mebla.


laminat hpl – może być także atrakcyjnym rozwiązaniem dla Twojego domu!