Piętnastu nowych członków RICS

Po listopadowej sesji egzaminacyjnej, RICS Polska zasiliło 14 nowych członków. Jeden ze zdających dołączy do grupy narodowej na Słowacji. Tym samym organizacja w kraju zrzesza już 219 najlepszych profesjonalistów z branży nieruchomości.

Po wielomiesięcznych przygotowaniach, na początku listopada odbyła się sesja egzaminacyjna, która wyłoniła 14 nowych członków polskiego oddziału The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Tytuł MRICS (Member of RICS) został przyznany kandydatom, którzy spełnili międzynarodowe kryteria RICS.

Członkostwo w RICS jest przede wszystkim bezsprzecznym potwierdzeniem kompetencji i kwalifikacji czytelnym w większości państw na świecie. Gwarantuje klientom rzetelność i jednakową profesjonalną obsługę niezależnie od miejsca jej wykonania. Ponadto dzięki systemowi promującemu rozwój profesjonalny członków, organizacja gwarantuje aktualność ich wiedzy. Organizacja przyjmuje do swojego grona osoby, które po pierwsze wykażą się wiedzą merytoryczną, po drugie udowodnią swoją postawę etyczną, a po trzecie zadeklarują gotowość do ustawicznego rozwoju zawodowego. To, na co przeprowadzający egzaminy asesorzy RICS zwracają szczególną uwagę to kompetencje i wartości etyczne.

Możliwość wykorzystywania tytułu MRICS lub FRICS to przywilej, ale równocześnie poważne zobowiązanie. Świadczy ponad wszelką wątpliwość, że dana osoba posiada doskonałe przygotowanie merytoryczne oraz prezentuje najwyższe standardy profesjonalne i etyczne.”
– powiedział nadzorujący osobiście warszawską sesję Luciano Capaldo, Przewodniczący RICS Europe

„Bardzo cieszymy się, że nasza organizacja tak prężnie się rozwija. Mamy nadzieję, że dzięki temu RICS będzie bardziej popularne, a rynek uświadomi sobie potrzebę najwyższych standardów, które organizacja promuje na całym świecie. Nowi członkowie wprowadzą świeże spojrzenie oraz energię, która będzie motorem dla całego RICS Polska.”  – powiedziała Anna D. Konieczna, Country Manager RICS Polska.

Wśród nowych członków znaleźli się przedstawiciele najbardziej prestiżowych firm związanych z rynkiem nieruchomości w Polsce, m.in. Colliers International, Cushman & Wakefield czy BNP Paribas Real Estate.

Imię Nazwisko Firma
Tom England Modesta Real Estate, Managing Director
Monika Bronicka Colliers International, Senior Associate
Ireneusz Gawędziński CBRE, Senior Cost Manager
Beata Hryniewska JLL, Associate Director, Industrial Department
Monika Leszczyk BNP Paribas Real Estate, Valuation Department
Marzena Niemczyk Cushman& Wakefield, Valuer
Tony Pinnell Colliers International, Director, Property Finance
Monika Rajska-Wolińska Colliers International, Managing Director
Edgar Rosenmayr Kulczyk Silverstein Properties, CEO
Karolina Strokosz Mosaic Property, Investment Executive
Arek Kaim Brittain-Hadley, Project Manager
Paweł Banach Savills, Property Valuer
Alex Kloszewski Colliers International, Partner, Hospitality Department
Marzena Ciurzyńska Colliers International, Director Property Management
Piotr Bojar Dyrektor Działu Nieruchomości Komercyjnych

MARVIPOL S.A.

***

 

Historia i zadania RICS

The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) jest światową organizacją zrzeszającą profesjonalistów związanych z branżą nieruchomości i budownictwa. Jest wiodącą instytucją promującą rozwój kwalifikacji zawodowych, utrzymywanie najwyższych standardów oraz rygorystyczne przestrzeganie kodeksu etycznego.

Przynależność do RICS jest uznawana za gwarancję najwyższej klasy profesjonalizmu w branży nieruchomości i budownictwa. Na świecie RICS zrzesza blisko 100 000 specjalistów, którzy czuwają nad ulepszaniem i przestrzeganiem standardów na lokalnych rynkach.

RICS jest niezależną, międzynarodową organizacją zawodową powstałą w 1868 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie funkcjonuje w oparciu o podział na następujące oddziały: Wielka Brytania, Europa (kontynentalna), MENEA (Środkowy i Bliski Wschód oraz Afryka), Ameryki, Azja, Oceania, i Indie.

RICS Polska zostało powołane w 1991 roku przez grupę doświadczonych rzeczoznawców,  którzy dostrzegli potrzebę wprowadzenia regulacji na wciąż młodym i rozwijającym się po transformacji ustrojowej rynku nieruchomości. Aktualny Zarząd RICS Polska został powołany 1 lipca 2011, a jego przewodniczącą została p. Monika Dębska-Pastakia, MRICS, Partner oraz Przewodnicząca Zarządu w Knight Frank. Za rozwój organizacji w Polsce odpowiada p. Anna D. Konieczna, Country Manager RICS Polska.