Podłogi drewniane – kilka porad i sugestii

cyklinowanie warszawaUkładanie parkietu lub innej podłogi drewnianej jest nadzwyczaj złożonym procesem. W trakcie projektowania i później kolejnych prac należy wziąć pod uwagę dużo ważnych czynników i poradzić sobie z pojawiającymi się, czasem zadziwiającymi dylematami, a wszystko po to, jak mówi przysłowie „by nie pluć póżniej sobie w brodę”.

Jedynie wieloletnie doświadczenie i kompetencja dostarczają końcowy sukces i zadowolenie z osiągniętego wyglądu oraz wieloletnią funkcjonalność położonej podłogi. Nie musisz wiedzieć wszystkiego w zakresie drewnianych parkietów.

Masz gotowy schemat podłogi – zapraszamy – z przyjemnością zajmiemy się jego urzeczywistnieniem. Wytłumaczymy, czym powinno charakteryzować się podłoga pod wybraną podłogę drewnianą oraz jak je wykonać. W możliwości kłopotu ze słabym podłożem doradzimy jego rozwiązanie. Razem doradzimy najbardziej optymalny sposób w jaki możemy wykonać układanie parkietu. Na rynku jest osiągalny spory wachlarz rodzajów drewna – każde z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Mnogość dostępnych odmian drewna decyduje o szerokim zastosowaniu posadzek drewnianych – od budownictwa mieszkaniowego do dużych obiektów użyteczności publicznej.

Niemniej właściwości poszczególnych gatunków decydują o możliwościach ich zastosowania. W zależności od przeznaczenia pokoju, organizowanego w nim natężenia ruchu i eksploatacji poniektóre gatunki drewna sprawdzą się w nim, inne nie. Pokrewnie prezentuje się sytuacja zagospodarowania drewna na podłogę z ogrzewaniem podłogowym. Wybrany model wykończenia parkietu poprzez olejowanie i woskowanie dodaje charakter i klimat zaprojektowanemu pomieszczeniu, ale opcja zależy nie tylko od przeznaczenia posadzki, a również od indywidualnych upodobań inwestora. Kluczowa jest także dalsza konserwacja podłogi – zastosowanie nienadających się środków czyszczących i pielęgnujących doprowadza do niszczenia parkietu oraz pojawianie się wielu niespodziewanych wątpliwości, które zmarnują wcześniej z trudem otrzymany efekt. Dzieląc się naszą wiedzą doradzimy najlepsze rozwiązanie.