Rolety vs. żaluzje

Zastanawiając się nad wyborem pomiędzy roletami okiennymi, a żaluzjami okiennymi powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie możliwe pozytywne i negatywne strony obydwu rozwiązań. Z całą pewnością każdy użytkownik stawia przed tego typu produktami zupełnie inne wymagania, które łatwiej spełnić, gdy sprecyzujemy je jasno i klarownie. Wszystko zależy także od konkretnego produktu, którego wyboru dokonamy spośród rolet okiennych lub żaluzji.

Przykładowo żaluzje aluminiowe będą lepsze z uwagi na korzystniejsze parametry izolacyjne w porównaniu do rolet. Pojawiają się także wątpliwości dotyczące tego, iż wybrany produkt w większym niż pożądanym stopniu zaciemni pomieszczenie, jednak istnieje na to rozwiązanie w postaci rolet z materiału podgumowanego. Zdaniem wielu domowników zdecydowanie lepiej prezentują się rolety materiałowe, natomiast żaluzje okienne to wyraz praktyczności, która może mieć także zastosowanie w naszych codziennych poczynaniach. Istotną kwestią jest także konserwacja i czyszczenie produktów, ponieważ doprowadzenie do porządku rolet to kwestia maksymalnie kilkunastu minut, natomiast w przypadku żaluzji musimy podjąć się żmudnego zadania czyszczenia poszczególnych lamelek. Z kolei na korzyść żaluzji przemawia fakt, iż jesteśmy w stanie regulować to, ile światła będzie przenikało do pomieszczenia, w którym obecnie przebywamy.

W przypadku rolet mamy możliwość zasłonięcia części okna lub jego całości, natomiast przy użyciu żaluzji możemy wykonać to w sposób „połowiczny”. Jeśli chodzi o trwałość produktów to w tym kontekście wygrywają żaluzje, które nie mają zbyt dużego kontaktu z otoczeniem, a jednocześnie potrafią służyć nam długie lata. Alternatywą, która pojawiła się na rynku i zyskuje coraz szersze grono zadowolonych odbiorców jest produkt, który nosi nazwę żaluzjorolet, ponieważ łączy funkcje zarówno rolet okiennych, jak i żaluzji. Jeśli nasze pomieszczenie jest naprawdę mocno nasłonecznione to najlepszy efekt przyniosą żaluzje aluminiowe, które równie dobrze spiszą się w przypadku chęci uzyskania maksymalnej dyskrecji.


Zobacz także:

kabiny sanitarne – polaminart.com.pl