Wentylacja i klimatyzacja VENTS

Firma VENTS zaistniała w latach 90-tych. W krótkim czasie uzyskała pozycję lidera rynku. Dzisiaj VENTS jest europejską grupą firm angażującą ponad 2000 wysoko wykwalifikowanych ekspertów, wykonujących pełen cykl produkcyjny – od idei do gotowego produktu.

Na zakład składa się 12 hal produkcyjnych zaopatrzonych w wysoko wyspecjalizowany sprzęt. Hale zajmują więcej niż 60 000 m2 i położone są w miejscowości Boyarka pod Kijowem. Jednym z głównych zakładów jest zakład produkcji wentylatorów domowych. W zakładzie tym powstaje 6% globalnej produkcji w sektorze wentylatory domowe. Wielopoziomowy system monitoringów jakości powoduje, że odsetek reklamacji w grupie wentylator wynosi zaledwie 0,02%.

Posiadając rozlegle doświadczenie w zakresie wentylacja klimatyzacja domowa, w 2007 roku nawiązano przygotowywania do wejścia w branżę produkcji wentylacji profesjonalnej. Dzięki pracy Działu Planowania Rozwoju oraz Biura Projektowego udało się skutecznie wprowadzić na rynek dużą ofertę produktów, takich jak wentylatory odśrodkowe, osiowe, dachowe, filtry, tłumiki, itp. Kolejnym istotnym działem jest zakład silników. Silnik znajduje się w każdym wentylatorze.

Wytwarzane silniki realizują najważniejsze wymagania, takie jak: trwałość i równowaga pracy, mały poziom hałasu. Znajdują przeznaczenie w niektórych modelach wentylatorów przemysłowych. Firma VENTS jest jedynym producentem wentylatorów na świecie stosującym w części wyrobów lokalne silniki. Ze względu na nowoczesność maszyn, ich kolosalne używanie oraz zaawansowaną technikę i automatyzację, VENTS jest światowym liderem, co potwierdza ciąg nagród za innowacyjne i wysokiej jakości produkty. VENTS realizuje strategię rozwoju opartą na fundamentalnych badaniach i ciągłym dopracowywaniu innowacyjnych rozwiązań wpływających na poprawę jakości powietrza w ludzkim otoczeniu. System wentylacji mechanicznej wymaga stworzenia układu kanałów wentylacyjnych wywiewnych – usuwających powietrze stare oraz nawiewnych – doprowadzających powietrze świeże. Podstawową zasadą poprawnej wentylacji jest usuwanie powietrza zużytego z miejsc i pomieszczeń generujących ich najogromniejsze stężenie tzn. kuchni, łazienek, wc, garderób. Świeże powietrze powinno być nawiewane do sypialni i pomieszczeń dziennych. Aby wentylacja działała poprawnie musi następować swobodny transfer powietrza od nawiewu do wyciągu. Uzyskać to można poprzez zapewnienie przepływu strumienia powietrza pomiędzy pomieszczeniami przez kratki drzwiowe lub podcięcia w stolarce drzwiowej.