Wytrzymałe odwodnienie liniowe przeznaczone na parkingi

Obiekty przemysłowe lub użyteczności publicznej znajdujące się na terenie otwartym narażone są na gromadzenie się na ich powierzchni podczas silnych opadów atmosferycznych wody deszczowej. Sposobem na jej zebranie a następnie odprowadzenie do kanalizacji jest montaż systemu odwodnieniowego.

Odwodnienie parkingu

Na parkingach samochodów osobowych najczęściej stosowane są odwodnienia liniowe. Jego konstrukcja opiera się na zastosowaniu długiego korytka osłoniętego specjalną kratką maskującą, do którego spływa woda deszczowa, odprowadzana systemem rur wprost do kanalizacji. Ze względu na nasilenie ruchu oraz ciężar przechowywanych na parkingach pojazdów mechanicznych, system odwodnieniowy montowany na ich powierzchni musi wykazywać się podwyższoną odpornością na przeciążenie oraz odpowiednio dopasowaną przepustowością. Najczęściej materiałem, z którego produkowane są odwodnienia liniowe jest polimerobeton. W tego rodzaju betonie klasyczne kruszywo zastąpiła żywica poprawiając w ten sposób jego właściwości. Ze względu na moc wytrzymałości polimerobetonu, którą określają klasy, w przypadku parkingów fachowcy zlecają zastosowanie odwodnienia o klasie B-125.

W tego rodzaju systemach odwadniających kratka maskująca korytko najczęściej zbudowana jest również z wytrzymałego na przeciążenia oraz działanie wody a nawet środków chemicznych żeliwa. Aby zamontowane odwodnienie liniowe należycie spełniło postawione zadanie musi koniecznie być odpowiednio dobrane do właściwości powierzchni, z której będzie zbierało wodę.

Odwodnienie liniowe zewnętrzne

Oprócz klasycznego odwodnienia, które stosowane jest w łazienkach, pralniach czy na krytych basenach w ofercie sprzedaży sklepów budowlanych dostępny jest również system odwodnieniowy przeznaczony przede wszystkim do zbierania wody deszczowej z otwartej powierzchni przemysłowej, użyteczności publicznej a nawet terenów przydomowych.

Systemy odwadniające

Wśród polecanych systemów odwadniających największym zainteresowaniem cieszy się bardzo funkcjonalne a przede wszystkim charakteryzujące się ogromną wytrzymałością odwodnienie liniowe. Ten rodzaj odwodnienia jest wymagająco odporny na przeciążenie, działanie wody a nawet środków chemicznych dzięki materiałów użytych w ich produkcji. W ofercie sprzedaży dostępne są systemy odwadniające z polimerobetonu oraz polietylenu. Ich odpowiednia konstrukcja, na którą podobnie jak w systemach przeznaczonych do wewnątrz pomieszczenia składa się odpowiedniej długości do powierzchni, z której ma zbierać wodę deszczową korytka, kratki maskującej oraz systemu rur.

Odwodnienia tarasowe

Wytrzymałe odwodnienia liniowe przeznaczone na montaż zewnętrzny doskonale sprawdzają się zarówno na parkingach samochodów osobowych, jezdniach, lotniskach, otwartych magazynach jak i terenach przydomowych głównie na podjazdach do garażu lub na tarasach. Dzięki odpowiednio dobranej długości korytka i jego przepustowości szybko zbierają nagromadzoną podczas deszczu wodę i systemem rur odprowadzają ją do kanalizacji.

Zamiast martwić się kałużami na parkingu lub przed domem warto zainwestować i zdecydować się na montaż funkcjonalnego odwodnienia liniowego.

Już wiesz sporo na temat odwodnień liniowych, teraz zapraszam na stronę internetową, bo wiedzy nigdy nie za wiele – sprawdź.