Zaaranżuj przytulną łazienkę

Łazienka to pomieszczenie przeznaczone nie na graciarnię i schowek na brudną bieliznę, deskę do prasowania czy żelazko ale wnętrze, w którym po ciężkim, pełnym stresu dniu relaksujemy się zażywając gorącej kąpieli. Żeby jednak pełniła rolę funkcjonalnego pomieszczenia do codziennej higieny i relaksu musi być dobrze urządzona.

Każdy projekt łazienki w nowoczesnym stylu jaki zobaczyć możemy na wystawkach ekspozycyjnych w większości sklepów budowlanych, które w swoim asortymencie polecają płytki ceramiczne i armaturę sanitarną pokazuje jak należy rozmieścić niezbędne w tego rodzaju wnętrzach wyposażenie, żeby dobrze spełniały przeznaczoną mu rolę. Tego rodzaju projekty łazienek to doskonała pomoc w poszukiwaniu nie tylko śmiałych rozwiązań ale również ciekawych propozycji podczas urządzania swojego mieszkania.

Wanna czy prysznic

Odpowiednio usytuowana wanna bądź kabina prysznicowa, sedes, bidet, a nawet umywalka nie musi spełniać standardów budowlanych, jakie proponuje nam budownictwo mieszkaniowe. Wystarczy odpowiednio przemyślany projekt przebudowy instalacji wodno kanalizacyjnej, żeby łazienka nabrała nowego wymiaru i stała się bardziej funkcjonalna. Jedną z propozycji architektów wnętrz w odpowiedzi na problemy związane z niewielkim metrażem łazienki jest wymiana ciężkiej, klasycznej kabiny prysznicowej z ceramicznym brodzikiem na delikatną konstrukcję wybudowanej kabiny przy wykorzystaniu ścian łazienki i płytek ceramicznych, która jest zamykana specjalnie do tego dostosowanymi drzwiami uchylnymi bądź składanymi.

Pokój kąpielowy w domku jednorodzinnym

Właściciele domków jednorodzinnych mają więcej możliwości aranżacyjnych pomieszczenia przeznaczonego na łazienkę niż posiadacze klasycznych lokali mieszkalnych w blokach. Masowe budownictwo w większości przypadków dla zwiększenia powierzchni użytkowej kuchni, poszczególnych pokoi i przedpokoju znacznie ogranicza metraż łazienek. W związku z tym o prawdziwych pokojach łazienkowych służących nie tylko do codziennej higieny ale również wymarzonego odpoczynku po dniu pełnym stresu mają szansę marzyć jedynie właściciele domków jednorodzinnych.

Już na etapie budowy warto wcześniej pomyśleć o swoich potrzebach i wykonać odpowiedni projekt łazienki, która spełni nasze oraz domowników oczekiwania. O funkcjonalności tego rodzaju pomieszczenia nie decyduje jedynie jego powierzchnia użytkowa ale również odpowiednie usytuowanie wanny, kabiny prysznicowej, sedesu, bidetu a nawet umywalki. Posiadając już pierwszy zarys kształtu przyszłego budynku rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń z węzłem sanitarnym można już skorzystać z usługi profesjonalnego architekta wnętrz, który wykonuje łazienki projekty.

Fachowiec i ocena końcowa projektu łazienki

Zaprojektowane urządzenie łazienki zgodnie z preferowanym stylem aranżacyjnym inwestora jest gwarancją spełnienia jego oczekiwań oraz potrzeb. Odpowiednio dobrana kolorystyka ścian jak również płytek ceramicznych oraz wykorzystanie kształtu elementów oraz materiału, z którego są wykonane tak charakterystycznych dla każdego stylu aranżacyjnego sprawia, że wnętrze pomieszczenia jest harmonijne i przyjazne dla użytkownika a projektant wnętrz będzie zachwycony wykonanymi pracami zgodnie z wcześniejszymi założeniami.

Zenek – czytelnik bloga, pasjonat pięknych łazienek i zdjęć na stronie www.lazienkiprojekty.pl