Biuro rachunkowe – wsparcie w prowadzeniu firmy

Niejeden przedsiębiorca prowadzący w swojej firmie księgowość na własną rękę, zgodzi się zapewne ze stwierdzeniem, że jest to zajęcie bardzo czasochłonne, a nawet niebezpieczne. Osobie, która nie posiada gruntownego wykształcenia w dziedzinie finansów i rachunkowości, łatwo jest bowiem nieświadomie popełnić błąd, który może ją w przyszłości wiele kosztować. Aby nie obawiać się kontroli Urzędu Skarbowego, a także oszczędzić trochę cennego czasu, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura rachunkowego.

 

Dokonujemy wyboru

Po takie komfortowe rozwiązanie, jakim jest outsourcing księgowości, sięgają zarówno największe, jak i średnie oraz małe firmy.  To właśnie te ostatnie zyskują w ten sposób najwięcej, ponieważ nie muszą ponosić wszelkich kosztów związanych z zatrudnieniem księgowego na etat, co ma istotne znaczenie dla ich kondycji finansowej. Pozostaje jednak pytanie, gdzie znaleźć dobre  biuro rachunkowe w Warszawie. Warszawa to miejsce funkcjonowania niemal tysiąca tego typu firm, w innych polskich miastach również jest ich całkiem dużo. Przy wyborze firmy najlepiej kierować się oczywiście referencjami znajomych, jeśli jednak nikt z naszych przyjaciół nie zajmuje się biznesem, możemy poprosić w danym biurze o listę obsługiwanych klientów, a następnie skontaktować się z nimi w celu potwierdzenia wysokiej jakości świadczonych usług. Kolejnym krokiem będzie wybór ich zakresu, a także i w tym wypadku możliwości naprawdę sporo.

 

Zakres usług

Poza podstawową usługą obsługi księgowości, biura rachunkowe oferują wiele innych rodzajów wsparcia. Mogą m. in. obsługiwać kadry i płace, doradzać w kwestiach prawnych i podatkowych, kontrolować budżet oraz nadzorować elektroniczny obieg dokumentów. Specjaliści z biura pomogą nam również przy zakładaniu spółki, a jeśli chcemy stać się właścicielami firmy naprawdę szybko, możemy nawet zakupić tzw. ‘gotową spółkę’. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, ponieważ tego typu przedsiębiorstwa są od momentu założenia nieaktywne, a ich brak zadłużenia jest potwierdzany notarialnie.

 

To, z jakiego zakresu wsparcia zdecydujemy się skorzystać, wpłynie oczywiście na cenę usług, jednak nie jest to jedyny czynnik wpływający na wysokość kosztów takiej współpracy. Większość biur nalicza swoje wynagrodzenie przede wszystkim na podstawie ilości obsługiwanych miesięcznie dokumentów. Dzięki temu cena usług outsourcingowych jest adekwatna do wielkości firmy i jej obrotów, co tym bardziej zachęca małe i średnie firmy do skorzystania z tego typu wsparcia.