Dania pod kreską

Czy Dania wchodzi w etap recesji? Jako jeden z najbogatszych krajów Europy i Dania zaczyna powoli odczuwać ciężary ciążącego nad całą Europą niekończącego się kryzysu finansowego. Duńska gospodarka zwalnia, a produkt krajowy brutto jest o wiele niższy niż się spodziewano i co gorsza rośnie w coraz wolniejszym tempie. Okazuje się, że analitycy przeczuwają, że po danych statystycznych kwartalnych, na jakie eksperci finansowi czekają, Dania wejdzie w okres recesji. Czy jest to dobry powód dla Polaków pracujących za granicą, żeby zastanowili się czy aby nie wracać z Danii do Polski.

Polacy wybrali Danię za kraj, w którym podejmowali tymczasowe zatrudnienie, ponieważ jej prosperity było zdecydowanie wyższe niż w innych krajach Europy. Jedyne co mogło ich odstraszać w duńskiej gospodarce to bardzo wysokie podatki, ale pocieszała ich myśl, że po powrocie do kraju będą mogli starać się o zwrot podatku. Praca za granicą kiedyś dla większości Polaków kiedyś się kończy i następuje czas powrotu do Polski, więc być może teraz dla wielu naszych rodaków przyjdzie pora wracać do kraju?

Dla tych, którzy z niepokojem obserwują zmiany w Danii i zdecydują się wrócić do Polski przypominamy o konieczności rozliczenia podatkowego. Warto starać się o zwrot podatku z Danii, ponieważ może on okazać się dodatkowym zastrzykiem finansowym dla pracownika, który pracował legalnie w tym kraju. O zwrot podatku z Danii ubiegać się można nawet do kilku lat wstecz, więc jeżeli ktoś wrócił do Polski już wcześniej, a w przeciągu kilku ostatnich lat pracował u duńskiego pracodawcy, to również powinien zainteresować się procedurą jaką jest zwrot podatku. Praca za granicą przynosi więc dla naszych rodaków wiele finansowych korzyści i niejednokrotnie nawet w czasie kryzysu, daje wyższe zarobki niż ta sama praca w Polsce.