IPLEX S.A. na NewConnect od II kwartału 2012

IPLEX S.A., właściciel internetowego serwisu filmowego iplex.pl, przygotowuje się do debiutu na rynku NewConnect. Spółka planuje rozpoczęcie notowań jeszcze w drugim kwartale bieżącego roku. W drodze oferty prywatnej IPLEX S.A. chce pozyskać 7 – 14,8 mln zł. Kwota ta posłuży sfinansowaniu rozbudowy i promocji serwisu, udostępnienia go na urządzeniach mobilnych oraz powiększenia biblioteki filmów.

Obecnie większościowym akcjonariuszem IPLEX S.A., posiadającym pakiet akcji stanowiący
77 proc. udziału w kapitale Spółki jest XARUS Holdings Limited / Warsaw Equity Management, pozostałe 33 proc. udziału w kapitale podzielone jest między Aquarium Investments Ltd. oraz Łukasza Skrzypka -Wiceprezesa IPLEX S.A.

– Doskonale znamy biznes internetowy i potrafimy oszacować jego perspektywy, co zaprezentowaliśmy na przykładzie wcześniejszej inwestycji w Gadu-Gadu. Serwis iplex.pl jest odpowiedzią na postępujące zmiany na rynku mediów, na którym coraz większą rolę odgrywa Internet i mobilność. To właśnie oferuje nasza platforma. – mówi Prezes Zarządu Arkadiusz Świerczewski, a jednocześnie partner w WEM i współtwórca iplex.pl.

– Zdecydowaliśmy się na zdobycie statusu spółki publicznej, ponieważ zależy nam na rynkowej wycenie. Ponadto, na obecnym etapie rozwoju, warszawska Giełda jest naturalnym miejscem do realizacji dalszych wzrostów – dodaje Łukasz Skrzypek, Wiceprezes IPLEX S.A.

Spółka planuje położyć szczególny nacisk na rozwój usługi subskrypcyjnej – iplex plus. Główne cele emisyjne to rozszerzenie katalogu filmów iplex plus, promocja usługi i udostępnienie jej na urządzeniach przenośnych oraz kolejnych modelach telewizorów.

Debiut IPLEX S.A. na NewConnect planowany jest na drugi kwartał bieżącego roku. Autoryzowanym Doradcą Spółki jest Capital One Advisers Sp. z o.o.