Jak zapewnić sobie odszkodowanie po wypadku samochodem

Na naszych polskich drogach coraz to więcej aut, przy tym podobnie jak kierowców. Ongiś niewiele pań dało się dostrzec jako kierowcę, za to teraz nie jest to rzadki widok. Większa część młodych ludzi, które tylko ukończą osiemnaście lat natychmiast pędzi do OSK. Trudności jednak rozpoczynają się przy zakupie samochodu i ubezpieczenia.

Ubezpieczenia samochodowe

OdszkodowaniaMamy trzy kategorie ubezpieczeń dla samochodów. Są to OC, AC i NNW. Z racji każdego z nich mamy możność otrzymania innego odszkodowania w razie wystąpienia jakichś strat. Rozwinięciem skrótu OC jest Odpowiedzialność Cywilna. Ten typ jest przymusowy i każdy, kto ma samochód musi je mieć. Rzecz jasna, pod warunkiem, że tym pojazdem planuje jechać. Dzięki ubezpieczeniu OC w przypadku spowodowania krzywd jakimś osobom, jadąc autem, ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowania po wypadku, żeby naprawić szkody.

Ubezpieczenie Auto Casco (AC) jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem, aczkolwiek w przypadku nowych samochodów, powinno się w nie zainwestować. Ubezpieczenie to zagwarantuje nam odszkodowanie, w razie kradzieży, stłuczenia szyb, uszkodzenia naszego auta i również inne. Każdy ubezpieczyciel oferuje inny rodzaj ubezpieczeń.

Przez większą część ludzi NNW zupełnie nie brane pod uwagę, jest ubezpieczeniem, za sprawą którego zdobędziemy odszkodowanie na skutek uszczerbku na zdrowiu. Co ważne, dysponując ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), zarówno pasażer może dostać odszkodowanie, w przypadku doświadczenia jakichś krzywd.

Assistance w ubezpieczeniach samochodów

Dodatkowym ważnym zagadnieniem bywa w ostatnim okresie coraz to popularniejsze Assistance. Co to Assistance? Jest to wsparcie zapewnione przez firmy współdziałające z naszym ubezpieczycielem. Usługi są rozliczne. Może to być w celu przykładu holowanie do najbliższego serwisu samochodowego czy też nawet zapewnienie auta zastępczego w przypadku awarii w trakcie wyjazdu. Przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe współcześnie „prześcigają się” w tym, kto da lepszy Assistance także czasem da się natrafić na rzeczywiście świetne warunki. Wsparcie takie umożliwiane jest na ogół przy kupnie AC, choć da się natknąć na Assistance z polisami OC. Są tam zapewne gorsze usługi, a także można trafić na przeróżne haczyki typu: zagwarantowana pomoc, jednak w określonej odległości od miejsca zamieszkania. Wskazane jest zatem przyglądać się podpisanym umowom i ofertom.