Polacy pożyczają coraz więcej – wzrost popularności kredytów gotówkowych

Potrzebne są błyskawicznie pieniądze? Banki kuszą atrakcyjnymi ofertami zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy. Obecnie o kredyt gotówkowy jest łatwo, a instytucje bankowe na wszelkie sposoby pragną przyciągnąć do siebie nowych klientów. Widoczne jest to między innymi na podstawie coraz większej liczby reklam kredytów w telewizji, Internecie i innych mediach. Polacy skuszeni ofertami postanowili tłumnie ruszyć do banków. Według danych NBP na maj 2013 roku Polacy ogólnie zadłużeni są w bankach już na ponad 130 miliardów złotych. To spora suma, która ostatnio wzrosła tylko o 440 milionów złotych. Zadłużenie konsumpcyjne zatem stale rośnie i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało zmaleć.

 

Pożyczysz na wszystko

Dzięki kredytom gotówkowym można sfinansować praktycznie każdy zakup. Polacy często biorą kredyty po to, aby wykonać remont, kupić coś do domu, wyjechać na wczasy, urządzić jakąś uroczystość, ale też popularne są kredyty na małe sumy, aby podreperować domowy budżet. Kredyty gotówkowe nie mają pod tym względem żadnych ograniczeń – banki nie pytają, na co klienci chcieliby przeznaczyć swoje pieniądze.

 

Także przez internet

Coraz większym powodzeniem cieszą się także kredyty internetowe. To oferta skierowana głównie dla stałych klientów banków. Dzięki niej można całkowicie przez internet, bez żadnych zaświadczeń uzyskać kredyt nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych w zależności od swojej zdolności kredytowej. Dla tych, którzy potrzebują błyskawicznego zastrzyku gotówki, jest to naprawdę bardzo atrakcyjne rozwiązanie.

 

A jeśli nie bank?

Nie każdy może jednak uzyskać kredyt gotówkowy od banku. Niskie zarobki, negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej i innych biurach, zadłużenie przekreślają szansy na otrzymanie z banku pieniędzy. Gdy jednak środki są bardzo potrzebne, można skorzystać z ofert pozabankowych. Dzięki nim można mieć pieniądze od ręki, wygodnie i też bez zaświadczeń, praktycznie tylko na dowód osobisty. Minusem takich umów jest jednak to, że pociągają one za sobą wyższe koszty od kredytów bankowych.

 


Sprawdź również:

http://warszawa.mcfir.pl