Praca w korporacji

Kończąc studia zaczynamy rozglądać się za dobrze płatną pracą. Oczywiście naszym marzeniem są zarobki wyższe niż średnia krajowa, służbowy telefon oraz samochód i wszelkiego rodzaju premie oraz bonusy. To możliwe w pracy w… korporacji. Na samą myśl o tym większość osób krzywi się z niechęcią, jednak tego typu praca ma sporo zalet.

Wyższa płaca

Jedną z nich jest pensja wyższa niż w przypadku placówek państwowych. Poza tym, gdy pracujemy w dużej firmie, możemy liczyć na premię lub podwyżkę. Zwykle tego rodzaju dodatki otrzymują pracownicy, którzy przepracowali w danej korporacji minimum rok. Jednak w dużej mierze zależy to od przychodów firmy oraz naszego zaangażowania w wykonywanie powierzonych nam zadań. To, jakiego pracownika poszukuje dana firma oraz na jakie wynagrodzenie możemy liczyć, zależy od tego jakie w danej firmie są kadry i płace. Warszawa to miasto, w którym znajdziemy najwięcej dobrze płatnych ofert pracy, które z pewnością będą odpowiadały naszemu wykształceniu oraz zainteresowaniom. Dlatego, jeżeli mamy trudności ze znalezieniem wolnych miejsc pracy w naszym rodzinnym mieście, poszukajmy ich w stolicy lub innych większych metropoliach.

Bonusy

Oprócz wysokiego wynagrodzenia, niektóre korporacje zapewniają swoim pracownikom bezpłatne pakiety, takie jak darmowy semestr nauki języka obcego, karnety na siłownię lub basen, opiekę medyczną czy obiady. Dzięki temu nie wydając ani grosza możemy zadbać o dobrą kondycję, zdrowie czy nie tracić czasu i energii na przygotowywanie posiłku w domu. To wbrew pozorom pozwala nam zaoszczędzić nawet do 300 zł miesięcznie.

Czasami firmy zapewniają swoim pracownikom także  firmowy telefon czy samochód. Dzięki miesięcznemu abonamentowi opłacanemu przez naszego szefa, możemy zaoszczędzić na własnym rachunku za telefon. Pod warunkiem, że nie przekroczymy limitu minut wliczonych w cenę danej taryfy. W przypadku firmowego auta, cenę paliwa, ubezpieczenie oraz wszelkie naprawy bardzo często pokrywa pracodawca. My możemy korzystać z samochodu do woli, pod warunkiem, że nasze rachunki za benzynę nie będą przekraczały wyznaczonej kwoty. Wszelkiego rodzaju koszty jakie ponosi pracodawca rozlicza zwykle biuro rachunkowe. Warszawa oraz inne większe miasta to miejsca, w których comiesięczne wydatki są wysokie. Dlatego jeżeli pracodawca zapewni nam firmowy samochód oraz telefon, będzie to dla nas znacznym odciążeniem finansowym.

Praca w korporacji kojarzy się wielu osobom z nudą. Jednak w większości firm, możemy się rozwijać dzięki różnego rodzaju szkoleniom oraz pakietom. Poza tym wysokie wynagrodzenie z pewnością będzie motywowało nas do jeszcze lepszej pracy.