Zwrot podatku z Holandii Ci się należy

Do Holandii wyjeżdża coraz więcej Polaków, którzy chcą podjąć pracę w tym kraju. Kuszeni nienaganną płacą, wysokim standardem życia i ciekawymi ofertami pracy, często wyjeżdżają na kilka miesięcy, a nawet kilka lat. Co jest takiego w Holandii, że wszyscy chcą tam wyjeżdżać? Czy i Tobie marzył się wyjazd do Holandii za pracą?

zwrot podatku

Jak co roku, tak i obecnie, wielu bardzo młodych i uzdolnionych ludzi wyjedzie do pracy za granicą – do Holandii. Wszystko to spowodowane jest olbrzymim bezrobociem jakie dotknęło nasz kraj. W Polsce wiele osób nie ma pracy, pomimo wysokich kwalifikacji, wykształcenia i różnych certyfikatów potwierdzających ich umiejętności. Dlatego też wiele z tych osób decyduje się na wyjazd z kraju i udaje się na przykład do Holandii, aby tam znaleźć zatrudnienie i być może osiedlić się na stałe.

Większość Polaków decyduje się na powrót do kraju, choć po powrocie z Holandii często ciężko jest się szybko zaaklimatyzować. Nie należy jednak zbytnio dramatyzować i uważać, że powrót do Polski jest czymś strasznym. Okazuje się bowiem, że po przepracowaniu kilku miesięcy w Holandii i powrocie do Polski, można ubiegać się o zwrot podatku z Holandii. Co należy zrobić, aby mieć szansę na odzyskanie pieniędzy, jakie zostały odprowadzone za legalnie przepracowany okres czasu?

Otóż podatek można odzyskać udając się do biura podatkowego, które specjalizuje się w rozliczeniach zagranicznych. Zwrot podatku z Holandii wiąże się z dostarczeniem drogą pocztową lub osobiście dokumentów poświadczających fakt, że wyjechaliśmy do kraju tulipanów i tam pracowaliśmy, mieszkaliśmy, odprowadzaliśmy podatki i wszystko było legalne.

Kiedy wszystkie formalności zostaną dopełnione i złożymy odpowiedni wniosek, formularz, ankietę oraz nasze dokumenty w biurze podatków zagranicznych, to nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na zwrot podatku z Holandii.


Pokrewne: http://audytekspert.pl/pl/doradztwo-podatkowe.htm