Barter – wymiana bezgotówkowa

Barter wymianaWymiana oparta na barterze istniała od pierwszej transakcji w przeszłości, która polegała wymianie dobra na inne dobro tak, aby każda ze stron zyskała na tej wymianie. Pionierów barteru można szukać w Afryce gdzie podstawą każdej transakcji były bydło hodowlane. W poszczególnych wioskach jeszcze dzisiaj można znaleźć to zjawisko. Z czasem rozpoczęto wykorzystywać innych produktów do wymiany, zastępując bydło.

W Egipcie zaczęto po raz pierwszy wydobycie i obróbkę metali szlachetnych, a w szczególności złota, ze względu na prostotę jego obróbki. Złoto jest miękkie przez co łatwe w obróbce. Dlatego też monety z tego kruszcu posłużyły jako pierwsza podstaw do handlu. Jednak barter parł do przodu. Powodem tego było, że wszyscy posiadają cokolwiek na wymianę, a jeśli chodzi o złocie to swego czasu było on w zbyt małej ilości na rynku, więc niemożliwe było handlowanie za jego pomocą.

Każdy nieważne jak majętny posiadał zawsze coś na wymianę. Mogła to być nawet zwierzyna zależnie od tego jaki zawód się wykonywało. Dlatego barter stał się tak lubiany. W dzisiejszych czasach handel wymienny wraca do łask, w czasach kryzysu, gdy jest deficyt gotówki. Wtedy każdy z nas sięga po barter. Tak jak to było w latach 30.Wymiana barterowa jest deską ratunku kiedy firma napotyka problemy w prowadzeniu biznesu. Dzięki barteru firma może posłużyć się dobra które posiada w celu zdobycia usług lub towarów które są ważne dla funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Barter dla biznesu w pewien sposób to możliwość zdobycia środków do działania. Barter w historii ochronił przed zbankrutowaniem nie jedno przedsiębiorstwo. Jeśli twą firmę dotkną komplikacje finansowe, to nie wahaj się posłużyć się swoimi aktywami jakimi są towary w magazynie. Wykorzystując je można w pokaźny sposób podnieść efektywność firmy. Więc jeśli możesz rozpocząć wykorzystywać barteru już teraz to się nie wahaj. Z barteru korzystało 70% firm z katalogu top 500 fortune. Barter to świetne narzędzie dla mikro firm, średnich przedsiębiorstw ale i dużych firm. Jeśli dzięki niemu można zwiększyć zyski swojej firmy to czemu by nie skorzystac?