Czy kamera z projektorem to dobry wybór?

Jak każdy, kto chce kupić kamerę cyfrowa wybieramy się do najbliższego sklepu RTV, aby wybrać najlepszy model w najodpowiedniejszym dla nas przedziale cenowym. Jednak na miejscu zastajemy mnóstwo produktów, które na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym. Nagle dostrzegamy kamerę z projektorem. Jednak czy kamera umożliwiająca wyświetlanie nagrania na każdej gładkiej powierzchni jest trafnym wyborem?
kamera

Dla kogo?

Kamera z projektorem to dobry wybór przede wszystkim dla tych, którzy są amatorami filmowania swoich podróży lub uroczystości rodzinnych. Kamery Sony posiadające wbudowany projektor są niezastąpione w momencie gdy chcemy podzielić się z bliskimi filmikami upamiętniającymi nasze ostatnie wojaże. Wystarczy tylko znaleźć jakąś jasną i w miarę gładką powierzchnię (im mniej chropowata tym lepszy obraz). Przy pomocy kamery z projektorem unikniemy konieczności podłączania naszego urządzenia do telewizora lub komputera. Wiele osób może stwierdzić, że kamery mają wbudowany wyświetlacz LCD. Jednak jeżeli chcemy pokazać nasze nagranie większej ilości widzów, komfort oglądania jest zdecydowanie mniejszy niż w przypadku obrazu wyświetlonego przy pomocy projektora.

Droższa i od dobrego producenta

Oczywiście zakup kamery nieznanej firmy może okazać się błędną decyzją. Zatem wybierając kamery z projektorem warto postawić na sprawdzonego i zaufanego producenta. Kupując dobry sprzęt będziemy mieli pewność, że jakość nagranego materiału jest naprawdę wysoka, a wbudowany projektor niezawodny. Dlatego jeżeli chcemy kupić tak zaawansowany technologicznie sprzęt jakim jest kamera z projektorem wybierajmy tylko marki sprawdzonych producentów np. Sony.

Wybierając kamerę z projektorem zwróćmy uwagę na to czy pochodzi od znanego i cenionego producenta tego rodzaju urządzeń. Pamiętajmy także, żeby nie wybierać najtańszych modeli – z czasem może okazać się, że była to pozorna oszczędność. Jeżeli już uda nam się znaleźć kamerę spełniającą te warunki z pewnością docenimy komfort oglądania nagrań przy użyciu wbudowanego projektora.