Etykiety do identyfikacji produktów medycznych w Polsce od SATO dla Ravimed

Przed rozpoczęciem współpracy z firmą SATO firma Ravimed doświadczyła wielu problemów z umieszczanymi na swoich pojemnikach na krew etykietami innych producentów. Pojemniki są odporne na odkażanie w parze wodnej do 120˚C oraz ochładzanie do -4˚C. Stosowane dotychczas etykiety nie były przystosowane do takich warunków. Teraz udało się sprostać wyzwaniom.

Firma SATO specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości etykiet o wszechstronnym zastosowaniu w branży medycznej. Firma Ravimed wybrała etykiety SE z syntetycznego papieru powleczonego mocnym klejem. Okazały się one odporne na zmiany temperatury, zachowując jednocześnie czytelność, co jest niezbędnym warunkiem przy wysyłaniu pojemników do wykorzystania w transfuzjach.

Wkrótce Ravimed rozszerzył ich zastosowanie na całą serię pojemników na krew oraz wybrał SATO na wyłącznego dostawcę tego rodzaju produktów. Kamil Konon, dyrektor ds. marketingu firmy Ravimed, podkreśla, że produkty firmy SATO są najlepszymi etykietami na rynku, a pomimo wykorzystania w produkcji wysokogatunkowych materiałów oferowane są w rozsądnej cenie. – Partner doskonale rozumie nasze specjalne wymagania i potrzeby produkcyjne. Przyczynił się do poprawy naszego produktu, pomagając nam jednocześnie zapewnić stałą jakość dostaw – mówi.

Brian Lang, dyrektor generalny firmy SATO International Europe, dodaje: – Zadowolenie firmy Ravimed z naszych etykiet tłumaczy naszą pozycję na rynku i dowodzi doświadczenia firmy SATO w dostarczaniu innowacyjnych i wszechstronnych rozwiązań w zakresie kodów kreskowych i etykiet dla branży medycznej.
Jak podkreślił, SATO zamierza pomagać firmom produkującym sprzęt i materiały medyczne przez zapewnianie im wysokiej jakości etykiet i rozwiązań w zakresie druku, spełniających najbardziej surowe kryteria.