Koniec z nietrafionymi prezentami, czyli kilka słów o świątecznych zakupach

W Centrum Handlowym Osowa w Gdańsku właśnie pojawiły się iskrzące choinki, barwne dekoracje, migające lampki. To znak, że nadchodzi Boże Narodzenie – bez wątpienia ulubione święto Polaków. Jednym z najmilszych zwyczajów świątecznej tradycji jest dawanie prezentów, a na pięknie przystrojone pudełka pod choinką z utęsknieniem czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Co z tymi prezentami?

Tradycja wręczania prezentów ma swoje korzenie w Starożytności. Wywodzi się z rzymskich świąt zwanych saturnaliami, w czasie których panował zwyczaj obdarowywania najmłodszych drobnymi, słodkimi podarunkami. W okresie nowożytnym, Kościół nazwał ten obyczaj Gwiazdką dlatego, że upominki wręczano, gdy na niebie pojawiła się pierwsza gwiazda. W Polsce tradycja dawania prezentów na Wigilię rozpoczęła się w XVIII wieku. Od tego czasu małe i duże dzieci z niecierpliwością czekają na moment otwierania kolorowych podarunków podczas wieczerzy wigilijnej.

Co kupić na prezent kobietom?

Kupowanie to banalna sprawa, najtrudniej jest jednak wybrać ten właściwy, wymarzony prezent, który trafi w gusta osoby obdarowywanej. W okresie przedświątecznym w centrach handlowych roi się od mężczyzn, którzy niczym „dzieci we mgle” poszukują tego jedynego, najlepszego upominku dla swojej partnerki. Wybierając podarunek dla kobiet, warto zatem pamiętać, że panie wolą otrzymać kilka mniejszych prezentów niż jeden duży. Dodatkowo, według najnowszego raportu opracowanego przez serwis Chce.to „Jakie prezenty sprawiają kobietom najwięcej radości„ kobiety lubią dostawać bieliznę, perfumy oraz biżuterię, jednak najlepszym wyborem będzie ciekawa książka, płyta czy interesujący film[1]. „Centrum Handlowe Osowa oferuje szeroki wybór upominków dla kobiet. Wachlarz nieziemskich zapachów w naszej perfumerii, eleganckie naszyjniki z diamentami, niezwykle kobieca bielizna czy interesująca książka – to wszystko czeka na męską część naszych klientów. W miłej i przyjaznej atmosferze na pewno wybiorą oni odpowiedni prezent dla swoich ukochanych” – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Co trafi w gusta mężczyzn?

Większość mężczyzn – zgodnie ze stereotypem – co roku na Gwiazdkę dostaje kosmetyki, perfumy, golarki, krawaty i grube skarpety. W tym roku czas na nietypowe prezenty, gdyż dzisiaj, żeby trafić w gusta przedstawicieli płci męskiej trzeba wykazać się znajomością najnowszych trendów. Pierwszą pozycją na naszej liście jest nieodłączny gadżet każdego współczesnego mężczyzny – elegancki zegarek. „Prezent ten oferuje m.in. salon Apart, znajdujący się w naszym centrum handlowym. W swojej bogatej ofercie posiada on produkty takich marek jak: Aztorin, Harry Winston czy Roger Dubuis. Wyroby tych producentów to prawdziwa uczta dla koneserów luksusu, dlatego zadowolą nawet najbardziej wymagającego mężczyznę” – radzi Agnieszka Wojtaszczyk. Kolejnym nietypowym, a zarazem bardzo praktycznym prezentem jest skórzany portfel. Większość mężczyzn marzy o takim ekskluzywnym podarunku, a tego typu produkty w swoim asortymencie posiada chociażby firma Wojas. Trzecie miejsce na liście idealnych prezentów dla mężczyzn zajmuje sprzęt sportowy. Każdy mężczyzna lubi dbać o swoją sylwetkę, więc jest to podarunek jak najbardziej trafiony. W sklepie Go Sport panie mogą wybierać z bogatego asortymentu artykułów rekreacyjnych, począwszy od deski snowboardowej, a kończąc na ochraniaczach na kostki.

Jak wywołać uśmiech na twarzach dzieci?

Bawić czy edukować? Oto największy gwiazdkowy dylemat wszystkich rodziców. Kupić dziecku kolejną zabawkę czy może jednak książkę? W tym wypadku najlepiej będzie połączyć przyjemne z pożytecznym, kupując zabawkę edukacyjną. Podczas wybierania tego typu prezentu, należy jednak pamiętać, że musi on przede wszystkim podobać się dziecku, a element edukacyjny ma odgrywać drugoplanową rolę – nigdy odwrotnie. Dla najmłodszych najlepsze będą produkty firmy Fisher Price, które poprzez zabawę stymulują rozwój emocjonalny, kognitywny i fizyczny dziecka w ciągu dwóch pierwszych lat jego życia. Dla nieco starszych pociech idealnym prezentem stanowią gry, zabawki logiczne, układanki oraz wyszywanki proponowane przez firmę Granna. Wszystkie wymienione produkty dostępne są w sklepie Toy Planet w Centrum Handlowym Osowa.

Aby świąteczne zakupy były udane, należy przede wszystkim podejść indywidualnie do każdego prezentu. Punktem wyjścia do poszukiwań wymarzonego podarunku może być powyżej zaproponowana lista upominków dostępnych w Centrum Handlowym Osowa, jednakże należy również brać pod uwagę pragnienia i potrzeby osoby obdarowywanej. Najlepszym podziękowaniem za trud włożony w świąteczne zakupy będzie uśmiech członka rodziny podczas otwierania naszego podarunku.

Centrum Handlowe Osowa to jednopoziomowe centrum pierwszej generacji otwarte 18 listopada 1998 roku jako jedno z pierwszych w Trójmieście. Zlokalizowane jest przy Obwodnicy Trójmiasta, przy trasie będącej przedłużeniem autostrady A1 i prowadzącej na Hel (droga krajowa S6). Na terenie obiektu znajduje się największy w Trójmieście hipermarket REAL oraz 68 butików i punktów usługowych. CH Osowa to miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi oraz osobom niepełnosprawnym. Nowoczesna strefa restauracyjna z darmowym dostępem do bezprzewodowego internetu idealnie nadaje się na spotkania biznesowe oraz dla osób będących w podróży. Właścicielami Centrum Handlowego Osowa są firmy: Pradera Gdańsk Osowa Sp. z o.o., należąca do funduszu PCEF zarządzanego przez Pradera Europe oraz Oik Gdańsk Retail Project Sp. z o.o.

[1] Raport portalu Chce.to „Jakie prezenty sprawiają kobietom najwięcej radości„ http://urodaizdrowie.pl/jakie-prezenty-lubia-dostawac-kobiety