Kalosze dielektryczne

Kalosze to buty odpowiednie na porę deszczową, na niekorzystne związane z wodą warunki pogodowe. Wszystkie tego typu sytuacje wymagają dobrego obuwia. Kalosze z gumy idealnie izolują przed wilgocią – jak żaden inny rodzaj obuwia. ani bury skórzane, ani trampki, ani żadne inne rodzaje butów nie gwarantują zabezpieczenia w takim stopniu jak kalosze.

Kiedy raz bardzo mocno padało kupiłam kalosze i dzięki temu dało mi się przejść suchą nogą przez wszelkie kałuże i inne takie przeszkody. Kalosze mogą mieć różną barwę – mogą one być żółte, czerwone, niebieskie, zielone, białe.

Są łatwe w czyszczeniu, właściwie to się je myje pod bieżącą ciepłą wodą. Dzięki temu też łatwo kalosze konserwować. Kalosze można nabyć po okazyjnej cenie w sklepach obuwniczych a także na przecenie, oraz w innych punktach sprzedaży. Kalosze chronią nie tylko przed wodą. Istnieją specjalne rodzaje kaloszy – tak zwane kalosze dielektryczne, które stanowią zabezpieczenie przed prądem elektrycznym. Używają ich elektrycy którzy muszą często pracować przy urządzeniach pod napięciem sięgającym do około 1 kilowolta.

Specjalnie testowane kalosze dielektryczne umożliwiają bezpieczną pracę przy urządzeniach wysokiego napięcia, gdyż guma spełnia funkcję izolatora. Dzięki temu można również chodzić w tych kaloszach po mokrym terenie w którym na skutek awarii sieci energetycznej nastąpiło przebicie prądu do mokrej substancji. Kalosze dielektryczne są produkowane z wysokiej jakości kauczuku który stanowi znakomity izolator przed prądem. Każdy kalosz posiada swój numer identyfikacyjny. Dzięki tym kaloszom zostaje również przerwany obieg prądu wewnątrz organizmu – jeżeli dotkniemy urządzenia pod wysokim napięciem, prąd nie przepłynie przez nogę, gdyż nie jesteśmy uziemieni.

Niektóre kalosze chronią nawet przed prądem o napięciu 5 kilowolt. Kalosze dielektryczne są również w rozmaitych kolorach i fasonach, chociaż oczywiście w tym przypadku ani fason, ani kolor nie są czymś najistotniejszym. Niektóre kalosze mają równie dodatkowe zabezpieczenie w postaci kołnierzyków i innych dodatkowych osłon. Grube podeszwy to dodatkowy czynnik zabezpieczający. Porażenie prądem elektrycznym zwłaszcza o wysokim napięciu stanowi znaczne zagrożenie dla organizmu. Z prądem nie ma żartów dlatego każdy elektryk powinien mieć takie kalosze na wyposażeniu.


Sprawdź również:

http://nikolpantofle.pl