Nowe linie autobusowe do Bonarki w Krakowie

ZIKiT w Krakowie przychylił się do próśb mieszkańców Krakowa oraz najemców centrum handlowego Bonarka City Center dotyczących zapewnienia dogodnego i bezpiecznego dotarcia do galerii handlowej.

„Zmiana trasy komunikacji miejskiej zapewni łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do Bonarki naszym Klientom i pracownikom” – mówi Mariola Rogóż, Z-ca Dyrektora Zarządzającego Bonarka City Center. „Długie oczekiwanie na transport miejski oraz ogromny tłok w autobusach linii 103 i 164, zmuszał do pokonywania uciążliwej drogi na przystanek zlokalizowany przy ul. Kamieńskiego” – dodaje.

Rozkłady jazdy linii autobusowych 103 oraz 164, dojeżdżających bezpośrednio pod BCC, nie spełniały oczekiwań odwiedzających Bonarkę. Stąd, do aktualnie kursujących linii dołączyły: 144, 173, 179, 184. Podjęcie przez ZiKiT decyzji o wprowadzeniu zmian na liniach obsługujących południowe dzielnice odbyło się w porozumieniu i za zgodą większości Rad Dzielnic Krakowa.

Autobusy linii 144, 173, 179, 184 zatrzymywać się będą na przystankach linii 103 (w stronę Bieżanowa – wejście od Kamieńskiego, w stronę Centrum – pod wiaduktem ul. Kamieńskiego). W najbliższym czasie na stronie www.bonarkacitycenter.pl pojawi się aktualny rozkład jazdy autobusów, zatrzymujących się na nowym przystanku Kamieńskiego I. Na mocy podpisanego porozumienia, od dnia 23 grudnia, cztery dodatkowe linie MPK zatrzymują się na przystankach zlokalizowanych bezpośrednio przy Bonarce.

Projekt Bonarka to jedna z największych rekultywacji, po byłym zakładzie przemysłowym w Polsce, za którą BCC otrzymała m.in. zaszczytny tytuł „Lidera Małopolski 2009”. Podjęte działania doprowadziły do przywrócenia miejsca miastu: przekształcono zdegradowane tereny poprzemysłowe, w tętniącą życiem przestrzeń miejską, w nowoczesną dzielnicę Krakowa. Na rozbudowę i przebudowę układu komunikacyjnego wokół Centrum, by połączyć obiekt z miejską infrastrukturą drogową i umożliwić płynny dostęp do całości kompleksu, inwestor Bonarka City Center wydał ponad 16 mln euro. Całość inwestycji drogowych została przekazana Miastu Kraków.

Kolejne etapy projektu Bonarka obejmują stworzenie kompleksu biurowego klasy A o roboczej nazwie B4B (w trakcie) oraz osiedla mieszkaniowego Bonarka Residential.

Więcej informacji na: www.bonarkacitycenter.pl oraz www.facebook.com/BonarkaCityCenter

źródło: Bonarka City Center