Odzież robocza

W różnych rodzajach pracy przydatne jest odpowiednie ubranie robocze, które zapewni pracownikom maksymalne bezpieczeństwo w trakcie wykonywania pracy. Mnóstwo osób, jak i przedsiębiorstw nie zdaje sobie sprawy jak wart uwagi jest należyty dobór odzieży BHP. Każda odzież musi być przeznaczona do przeznaczonej pracy. Jakość oraz sumienne wykonanie jest niezwykle ważne dlatego decydując się na kupno odzieży roboczej wybierajmy tylko i wyłącznie na polecanych producentów, którzy już wyrobili sobie bardzo dobrą opinię.

Czołowymi producentami są takie firmy jak GRENE, BETA, PANOPLY. Ceny całkowitego ubrania pracownika to wydatek 250 zł nie zapominając o obuwiu ochronnym, kaskach ochronnych.

Wyposażenie pracownika zależy od czynności jaką wykonuje i dlatego np. murarzowi nie będą potrzebne okulary ochronne, lecz ślusarzowi, któremu w czasie szlifowania może wpaść jakiś odprysk lub fartuchy robocze.

Odzież BHP wskazane jest kupić w sklepach stacjonarnych lub w sklepach internetowych. Kupowanie przez Sieć jest coraz bardziej modne, w niektórych przypadkach możemy naprawdę kupić dobry towar za istotnie niewielkie pieniądze. Nabyty towar wysyłany jest do 2 dni, jeśli dostarczony towar jest niezgodny z opisywanym w sklepie internetowym lub po prostu nam się nie podoba wolno nam go do siedmiu dni od daty kupna oddać oraz żądać zwrotu pieniędzy. W kilku sklepach online wolno złożyć zamówienie na dodatkowe nadruki na ubraniach BHP w nowych technologiach takich jak flex, haft komputerowy, a także sitodruk.

Nie należałoby kupować używanej odzieży roboczej lub coraz częściej pojawiającej się odzieży BHP z Chin. Stan tych artykułów BHP jest bardzo kiepska. Materiały są słabej jakości, które nie posiadają wymaganymi atestami również normami unijnymi. Nabycie takich artykułów to po prostu marnowanie pieniędzy w błoto.