Sezonowość towarów i usług

schody z drewnaZainteresowanie różnymi produktami oraz usługami jest zdeterminowane kilkoma czynnikami. Koniecznie zatem trzeba brać w tym momencie pod uwagę sezonowość. Oznacza to, że nie wszystko sprzedaje się jednakowo o każdej porze roku. Oczywiście, mnóstwo jest takich produktów, bez których nie jesteśmy w stanie obejść się przez cały czas, aczkolwiek nie brakuje i takich rzeczy, które kupujemy tylko w określonych miesiącach. Znakomitym przykładem w tym momencie może być odzież oraz buty.
Wiadomo, że popyt dla przykładu na ciepłe swetry czy pikowane kurtki wzrasta w okolicach jesieni, a po kozaczki na wiosnę udajemy się do sklepu obuwniczego wówczas, kiedy kończy się zima. Warto wspomnieć przy tej okazji o wyjątkowych sytuacjach – a są nimi wyprzedaże sezonowe. Czas ich trwania jest jednak ograniczony. Dość podobnie sprawa wygląda w przypadku wielu innych dziedzin naszego życia – żeby wspomnieć chociażby o remontach. Zdecydowanie najczęściej przeprowadzamy je w miesiącach wiosennych oraz letnich – aura jest wówczas najbardziej ku temu sprzyjająca.

Dlatego właśnie w tym okresie rusza na szeroką skalę sprzedaż produktów, które na okoliczność remontu okazują się bardzo przydatne – farby, tapety, glazura, terakota, schody z drewna i szereg innych. Poza sezonem sprzedaż opisywanych powyżej produktów najczęściej okazuje się mało dochodowa – no chyba, że ktoś decyduje się na przeprowadzenie wspomnianych już wcześniej wyprzedaży. Podobnych przykładów można naturalnie podać zdecydowanie więcej.

Jeśli znasz więcej przykładów na sezonowość towarów i usług, śmiało napisz komentarz!