Stylowe buty gwarantują wygodę i solidność w każdym miejscu i w każdym okresie

Jeżeli chodzi o obuwie, toteż nie warto oszczędzać w tej kategorii. Markowe, bądź nie markowe? Drogie, bądź tanie? Te zagadnienia frapują prawie każdego z nas i to parę razy w roku.

Należałoby uzmysłowić sobie, jakim sposobem, za co oraz po co za pewne buty płacimy tak bardzo obfite pieniądze, natomiast inne, rzeczowo tak samo wyglądające, są o wiele tańsze. W tym artykule postaramy się Państwu zilustrować ten problem oraz zademonstrować, jak ważne jest zaznajomienie się z wątkiem przed kupnem jakichkolwiek obuwi.

Na pewno nie jeden spośród nas, stanął kiedyś oko w oko z dylematem kupna butów. Temat wydaje się wprost banalny, lecz z drugiej strony wcale nie. Bo co sprawić, aby za kilka tygodni nie wydawać pieniędzy ponownie, bo nowo nabyte buty nie „wytrzymały” nawet miesiąca? Kontrakcja jest nadzwyczaj złożona. Czołowi producenci butów, tacy jak na przykład buty Nike, Reebook czy Puma oferują własne artykuły po takich cenach, iż większości z nas po prostu nie stać na ich towary. Inni, mniej modni producenci tymczasem, wyprzedają nam niedrogi, chiński, nieautentyczny produkt za, nie jeden raz, niedużą część sumy, jaką musielibyśmy przekazać na markowe buty. Jednakże ich solidność jest równa praktycznie zeru. Co w takim razie czynić?

Zerknijmy na kłopot w trywialny sposób. Załóżmy, że luksusowe buty kosztują 500 zł, natomiast tańsze – 90 zł. Tak więc, nabywając tańsze buty, narażamy się na ich dość lichą wytrzymałość. Jednakże kto nam zagwarantuje, że markowe buty, będą bardziej odporne? Na to wskazują badania i statystyki toczone przez multum, niepodległych instytutów. Według nich, markowe obuwie, umożliwia praktycznie dwanaście miesięcy bezproblemowego użytkowania, przy zakładaniu obuwia rutynowo. Buty odmiennych marek natomiast od 4 do 7 miesięcy takiego samego użytkowania. Tak więc widzimy, iż nawet, jeżeli obuwie gorszych producentów, ulegnie zniszczeniu już po kilku miesiącach, toteż kupując trzy a nawet sześć par w roku, i tak przekażemy mniej pieniędzy, niźli na jedną parę markowych butów. Dochodzi do tego jeszcze podejście psychologiczne. Bo przecież parę razy w roku mamy „nowiutkie” buty. Mamy się czym chwalić przed koleżankami, rodziną i samym sobą. Dlatego także dużo osób preferuje wariant „gorzej, zaś częściej”. Podejście psychologiczne do tematu ma duże znaczenie. Co jednakże, kiedy luksusowe buty wystarczą nam na cztery bądź trzy lata? Na to zapytanie, odpowiedzi musicie szukać już sami.