Aplikacja mobilna firmy Tweeba w TOP 30 Google Play

W ciągu kilku dni aplikacja mobilna dla systemu Android ”Ucz się języka angielskiego” zyskała tylu użytkowników, że weszła do TOP 30 nowych najlepszych bezpłatnych aplikacji w markecie Google Play.

Jej twórcą jest krakowska firma Tweeba, która specjalizuje się w tworzeniu aplikacji do nauki języków oraz podróżowania. Sukces start-upu przekłada się na coraz większą liczbę instalacji. Użytkownicy marketu Google Play korzystają z rankingów, aby poznać najciekawsze nowe oprogramowanie i pobrać je na swój smartfon lub tablet.

– Aktualnie program znalazł się na miejscu 26. Może jeszcze awansować – mówi Grzegorz Pękała z Tweeba. – To nas bardzo cieszy, bowiem do czołówki przebijają się aplikacje zaspokajające potrzeby użytkowników i dobrze przez nich oceniane. Co więcej, znaleźliśmy się w doborowym gronie znanych firm produkujących oprogramowanie mobilne. W zestawieniu są też nasze „Rozmówki Polsko-Niemieckie”.

Co więcej aplikacje firmy Tweeba trafiły też do czołówki aplikacji opublikowanych kiedykolwiek. W tym rankingu „Ucz się języka Angielskiego” zajmuje 187 pozycję, a „Rozmówki Polsko-Angielskie” 323 miejsce. Łącznie notowanych jest 500 aplikacji.

– Wkrótce opublikujemy odświeżone wersje, które zawierać będą odświeżoną szatę graficzną, nowe zestawy słów i fraz, a także nowe funkcje – dodaje Pękała.

Firma Tweeba pochodzi z Krakowa. Jej programiści mają już na koncie nagrodę AppAward 2013 w głosowaniu internautów w kategorii Android – Edukacja za aplikację „Ucz się języka hiszpańskiego”. Wręczona została w marcu tego roku. Start-up specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania mobilnego i responsywnych serwisów internetowych.