Nowa podstawka do chłodzenia notebooka – Modecom Silent Fan MC-CF10

MODECOM SILENT FAN MC–CF10 jest nowoczesną, profilowaną podstawką pod laptopa, która zapewnia skuteczną ochronę jego komponentów przed przegrzaniem. Została wykonana z najwyższej jakości materiałów i zwiększa komfort obsługi komputera przenośnego.

„Problem nadmiernej temperatury znany jest większości użytkowników laptopów. Nowoczesne konstrukcje wyposażane są w zaawansowane układy, które pozwalają na wydajną pracę, porównywalną z rozwiązaniami stacjonarnymi, jednak ich moc obliczeniowa rośnie najczęściej wprost proporcjonalnie do wydzielanej energii cieplnej. I tu właśnie pojawia się problem, gdyż nadmierna temperatura wewnątrz laptopa prowadzi do niestabilnej pracy całego urządzenia, szybszej eksploatacji, a nawet do trwałego uszkodzenia podzespołów. W takim przypadku niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej podkładki chłodzącej, która potrafi skutecznie odebrać nadmiar ciepła z układów i wyprowadzić je na zewnątrz nie parząc jednocześnie użytkownika. Dlatego właśnie stworzyliśmy SILENT FAN MC–CF10” – powiedział Krzysztof Wójciak – dyrektor zarządzający MODECOM.

Główną część podstawki stanowi aluminiowa płyta, która dzięki swym właściwościom cieplnym przejmuje rozgrzane powietrze z dolnej części laptopa. Bezpośrednio pod nią znajduje się niskoobrotowy, cichy wentylator o średnicy 120 mm, który dodatkowo chłodzi laptopa dmuchając zimne powietrze w jego kierunku poprzez system specjalnie zaprojektowanych otworów. Całość konstrukcji zapewnia ciche oraz efektywne chłodzenie laptopa i utrzymuje jego optymalną temperaturę, co przekłada się również na rzadsze uruchamianie wbudowanych wentylatorów, a tym samym na dłuższą pracę bez konieczności ładowania akumulatora.

„Podczas projektowania SILENT FAN MC–CF10 braliśmy również pod uwagę komfort pracy użytkownika, który może stosować podstawkę w różnych warunkach. Profil konstrukcji pozwala umieścić laptopa pod niewielkim kątem, co zapewnia dogodny dostęp do wbudowanych złącz i ułatwia pisanie na klawiaturze. Dodatkowo, aby nie blokować gniazda USB w komputerze stolik został wyposażony w złącze USB z przejściówką. Z kolei gumowe podkładki unieruchamiają całą konstrukcję i gwarantują jej stabilność podczas użytkowania.” – dodaje Krzysztof Wójciak.

Sugerowana cena SILENT FAN MC–CF10 to 54,99 PLN