Dlaczego warto odkryć możliwości Flasha? Dowiesz się na kursie

Flash to jeden z najbardziej popularnych w Internecie formatów animacji wektorowej. Należy poznać jego mankamenty i plusy, mimo, że serwisy internetowe oparte na Flashu pomału są zastępowane lepszymi rozwiązaniami.

Rozpoczynając od plusów – Flasha cechuje ogromne wsparcie – do 98 % – pośród przeglądarek internetowych. Daje on rozległe możliwości w zakresie kreowania grafiki oraz wszelakich animacji multimedialnych. Nade wszystko dzięki temu, że łączy grafikę wektorową i rastrową oraz tekst. Poza tym Flash jest niezrównany do różnych materiałów filmowych. Nie wymaga dodatkowych wtyczek. Ale to jeszcze nie koniec. Nie można ominąć gier i sposobnościach robienia prezentacji. Zaś interaktywne interfejsy użytkowników są nadzwyczaj przyjazne i lubią je internauci.

Wiele rozwiązań jest w zasadzie niemożliwych bez wykorzystania Flasha, ale jak wstępnie wspomniano – ma on także swoje minusy. I to właściwie nie tak niewiele. Które słabości są tu szczególnie wytykane? Należy wpierw rozpocząć od sporego obciążenia procesora użytkownika oraz bardzo drogiego oprogramowania służącego do jego tworzenia. Jeżeli analizujemy funkcje Flasha na witrynach internetowych – nie jest indeksowany przez wyszukiwarki, a na portalach z wykorzystaniem tego rozwiązania nie działa odnośnik wstecz. Może to bardzo uprzykrzyć życie. Niezwykle istotną wadą jest niemożność działania Flasha na różnych urządzeniach mobilnych. Użytkownicy nie mogą oglądać wielu serwisów a firmy go wykorzystujące tracą przez to sporo klientów. Należy jednak głębiej zastanowić się nad wyborem – z Flashem czy bez niego.

Interesującym się lepszym zaznajomieniem się z zagadnieniem Flasha poleca się specjalistyczne szkolenia, które są znakomitym trzonem wiedzy wśród grafików komputerowych. Nie można ukryć, że wiedza na temat Flasha to jeden z podstawowych wymogów, jakie stawiają grafikom przyszli pracodawcy. Bez tego nie ma co liczyć na dobrą posadę i wysoką pensję. Czego kursanci uczą się na warsztatach? Przede wszystkim wyszkolona kadra wykładowców krok po kroku przedstawia różne zagadnienia, a następnie uczestnicy wykonują je w praktyce. Mile widziane są różnorodne pytania, a wykładowcy bezustannie udzielają uczestnikom wartościowych porad. Kursanci dowiadują się np., jak samodzielnie sporządzać i publikować animacje, prezentacje czy atrakcyjne strony www. Dobrze, gdy posiadają zasadnicze umiejętności rysunkowe i biegle obsługują komputer. Wtedy zdobycie potrzebnej wiedzy i wykonywanie praktycznych zadań przychodzi im o wiele łatwiej. Nieliczne grupy umożliwiają szybkie zdobywanie kwalifikacji, a na końcu każdy z kursantów otrzymuje stosowny certyfikat dokumentujący zakończenie warsztatów Flash. Warto więc na spokojnie przemyśleć taki kurs.