Dostęp do wody pitnej w Etiopii łatwiejszy dzięki UNIT4

Urząd Zasobów Wodnych i Kanalizacji w etiopskim mieście Addis Abebie utrzymuje i dba o ulepszenie dostaw wody w tej miejscowości. W swoich zadaniach wsparł go producent oprogramowania UNIT4.

UNIT4 dostarcza systemy biznesowe dla organizacji Business Living IN Change (BLINC). Firma ogłosiła podpisanie z Urzędem umowy na wdrożenie Agresso Business World, czyli oprogramowania i usług. Ich wartość to 3 miliony euro.

Obecnie Urząd zajmuje się programem modernizacji infrastruktury, który ma lepiej zaspokajać zapotrzebowanie na czystą wodę pitną. Sponsorowany on jest przez Bank Światowy i obejmuje instalację nowego sprzętu, wdrożenie aplikacji oraz sieci. System Agresso wybrany został spośród konkurencyjnych ofert Oracle i Microsoft w obszarze planowania projektu i zarządzania finansami.

– Kraje rozwijające się przechodzą zmiany, a czynniki środowiskowe oraz wdrożenie oprogramowania wspierającego te zmiany, są kluczowe dla Urzędu w Addis Abebie – mówi przedstawiciel tej organizacji. – To ambitna i niezbędna inicjatywa dla Etiopii, a tak elastyczny system jak Agresso, przygotowany na zmiany w naszej strukturze i wymaganiach wraz z postępami naszych prac, jest ważny. Wspierani przez lepszą infrastrukturę, możemy kontynuować nasze wysiłki w dawaniu większej liczbie ludzi dostępu do czystej, pitnej wody i poprawianiu jakości życia.

Wdrożenie systemu ma trwać 2 lata. Będzie prowadzone we współpracy z partnerem UNIT4 w Afryce – ERP Software Technologies w Addis Abebie. UNIT4 współpracuje już z Etiopską Korporacją Energii Elektrycznej oraz Etiopską Korporacją Ubezpieczeniową.