Internet – nowoczesne narzędzia pracy wykorzystywane w gabinetach lekarskich

W obecnym czasie prawie w każdej placówce medycznej znajduje się komputer z dostępem do Internetu. Wynika to z tego, że lekarze, którzy mają podpisane kontrakty z NFZ i świadczą swoje usługi w ramach funduszu mają obowiązek prowadzenia comiesięcznych rozliczeń z NFZ za wykonane usługi. Rozliczenia te przeprowadzane i przesyłane są właśnie poprzez Internet przy pomocy odpowiedniego programu komputerowego.

Elektroniczne kartoteki i terminarze wizyt
Komputery są również wykorzystywane do prowadzenia elektronicznych kartotek pacjentów umożliwiających znacznie łatwiejszy i szybszy sposób zapoznania się z pełną historią pacjenta. Coraz częściej w placówkach medycznych możemy też się spotkać z wykorzystywaniem elektronicznego terminarza służącego do rejestrowania kolejnych wizyt pacjentów.

Jednym z produktów dostępnym na rynku, który posiada te trzy podstawowe funkcje, czyli zarówno możliwość rozliczania się z NFZ jak i prowadzenie kartoteki pacjentów oraz rejestrowania pacjentów w terminarzu jest portal Internetowy eNFZ.pl

Portal ten dzięki zastosowaniu najnowszych technologii oraz przechowywaniu danych w bezpiecznym data center gwarantuje, że obsługiwane placówki nie będą narażone na utratę danych, tak jak to ma miejsce podczas korzystania z obecnych rozwiązań.

Technologie te pozwalają na wprowadzanie kolejnych ciekawych rozwiązań, jak np. możliwość rejestracji na wizytę samodzielnie przez pacjenta z komputera w domu.

Dzięki terminarzowi, który posiada przyjemny i przejrzysty interfejs graficzny, można usprawnić pracę w każdym ośrodku medycznym. Posiada on takie funkcje jak możliwość szybkiego wyszukania pierwszego wolnego terminu wybranego lekarza, szybki dostęp do szczegółów rezerwacji i danych kontaktowych pacjenta oraz wiele widoków dnia, tygodnia czy też miesiąca. Uzupełnieniem możliwości terminarza, jest funkcja powiadomień sms. Takie wiadomości są dostarczane do pacjenta na 24 godziny przed planowaną wizytą. Usługa SMS niewątpliwie wpływa korzystnie na komunikację z pacjentem oraz podnosi prestiż danego ośrodka medycznego i organizuje prace w ośrodku. Pacjent, który otrzyma powiadomienie, jest w stanie szybko oddzwonić na telefon, z którego otrzymał sms i przełożyć bądź odwołać wizytę. W konsekwencji ośrodek nie ma niepotrzebnych przestojów. Sam portal enfz.pl nadal się rozwija i są dodawane nowe funkcje, jednakże już teraz zaspokaja wcześniej wspomniane podstawowe potrzeby funkcjonowania większości ośrodków medycznych w Polsce. Od niedawna można się o tym przekonać samemu dzięki wprowadzeniu przez firmę MedMoney.pl – twórcę portalu wersji demonstracyjnej dostępnej pod adresem www.demo.enfz.pl.

Zatem, co zrobić aby skutecznie wykorzystać możliwości jakie stwarza Internet placówkom medycznym?
Po pierwsze -oprogramowanie
Z pewnością nie obędzie się bez wykorzystania odpowiedniego oprogramowania medycznego wyposażonego w szereg narzędzi usprawniających pracę danej placówki. Dodatkowo powinno ono wpływać korzystnie na wzrost poziomu obsługi pacjentów. Tylko takie działanie zapewni współczesnym placówkom prestiż i usprawni ich działanie administracyjne. Takie oprogramowanie przygotowała niedawno dla lekarzy firma MedMoney.pl.   Pierwsze  takie kompleksowe , proste w obsłudze, dające możliwość samodzielnego wykorzystania, odpowiednio do indywidualnych potrzeb.

Nowoczesne gabinety lekarskie potrzebują nowoczesnych narzędzi   umożliwiających lepszy kontakt z pacjentami, lepsze zarządzanie  czasem i personelem.

Internet daje takie narzędzia, a portal firmy MedMoney.pl spełnia te oczekiwania dostosowując swoją ofertę do  oczekiwań nowoczesnych gabinetów lekarskich i ich pacjentów.