Kiedy kasy fiskalne są nam potrzebne?

Handlowcy, którzy prowadzą sprzedaż dla osób fizycznych nie mających działalności gospodarczej muszą pamiętać o tym, aby dokumentować transakcję przy pomocy kas fiskalnych, żeby wszystko przebiegało zgodnie z prawem, aby móc rozliczyć się z podatku VAT.

Dobrą wiadomością jest to, że niektóre towary, usługi oraz podatnicy są zwolnieni z tego. Kiedy kasy fiskalne są potrzebne? Wszystko zależy od przekroczenia limitu obrotów, które zostały nadane przez Ministerstwo Finansów. Nowi przedsiębiorcy, nie będą potrzebowali kasy, gdy ich obroty nie przekroczą 20tys. zł, natomiast Ci, co rozpoczęli sprzedaż w ubiegłych latach muszą wziąć pod uwagę kwotę z poprzedniego roku, czyli 40tys. zł.

Przedsiębiorcy, którzy będą musieli użyć wyżej wspomnianego urządzenia powinni wiedzieć, że jeśli z powodów niewynikających od nich nie będą w stanie prowadzić ewidencji obrotu i kwot podatku przy obecnej kasie rejestrującej muszą skorzystać z innej rezerwowej kasy lub takich urządzeń jak np. drukarki fiskalne. Gdy nie będzie takiej możliwości sprzedaż musi zostać wstrzymana.

W przypadku wykrycia jakichkolwiek naruszeń, osoba z kontroli skarbowej zobowiązana jest do ustalenia za dany okres, dodatkowych zobowiązań podatkowych w rozmiarach odpowiadających 30% kwoty podatku, który został naliczony podczas nabycia towarów i usług. Należy mieć na uwadze też to, że dodatkowe zobowiązanie podatkowe nie jest ustalane w przypadku osób fizycznych.

Jeśli będziecie Państwo myśleć o sprzedaży różnych towarów i usług, to warto mieć na uwadze wyżej wspomniane informacje i dobrze, by też było poczytać inne, podobne z różnych źródeł, które są łatwo dostępne w internecie.

Kupuj drukarki etykiet z fiskalline.pl