Szybkość transportu przesyłki jest bardzo istotna

Większość osób sprzedających swoje towary na różnych aukcjach internetowych dostarcza je potem do odbiorców za pomocą firm kurierskich, które świadczą usługi transportowe. Jest to dość wygodna forma dostawy, ponieważ kurier sam przyjeżdża po zgłoszoną paczkę i zabiera ją do sortowni, z której jest dostarczana do odbiorcy.

Chyba nikt z nas nie lubi długo czekać na towar, który zamówimy sobie przez Internet. Większość sprzedawców stara się, aby dotarł on do nas na drugi dzień, bo to świadczy o sprzedającym, że dba o klienta. Codziennie kurierzy pokonują setki kilometrów a ich samochody wypchane są paczkami po brzegi, jest to ciężka praca, ale ktoś ją w końcu musi wykonywać. Opłata za taką przesyłkę wyliczana jest na podstawie wagi, gabarytu oraz miasta jej dostawy. Towary o większych gabarytach transportowane są na specjalnych paletach przeznaczonych do takiego przewozu towarów. Można również przesyłać tą drogą transportu różne dokumenty, które chcemy jak najszybciej dostarczyć drugiej osobie, są one pakowane w specjalne koperty z zabezpieczeniem, by nikt postronny nie miał do nich wglądu. Ważne jest, aby na każdej paczce umieścić specjalny list przewozowy, na którym znajdują się dane nadawcy i odbiorcy wraz z numerami telefonów. Na takiej liście znajduje się również informacja o tym czy przesyłka jest ubezpieczona w razie uszkodzenia bądź zniszczenia w trakcie transportu.

Klienci mają do wyboru różne opcje wysyłek, ale najpowszechniejszą jest usługa standardowa i kurierzy właśnie najwięcej takich paczek dostarczają. W razie zniszczenia przesyłki, odbiorca może się domagać od takiej firmy odszkodowania wartości towaru, jaki był w przesyłce, w tym celu trzeba zgłosić ten fakt odpowiedniego działu, który zajmuje się takimi sprawami. Ważne jest, aby spisać przy osobie dostarczającej protokół zniszczenia lub uszkodzenia, bo to jest podstawa, aby domagać się zwrotu pieniędzy.