Honda CBF 125 – duży potencjał w niewielkich rozmiarach

Przeglądając oferty motocykli przeznaczonych głównie dla nieco młodszych kierowców, z pewnością jest w czym wybierać, biorąc pod uwagę zarówno nieco mniej znane firmy jak i te bardziej. Na pewno także nie można przeoczyć japońskiego giganta jakim jest Honda oraz jego modelu CBF125. Jest to jeden z tych pojazdów, który z pewnością wyznaczył pewne standardy w swojej klasie i który również bardzo dobrze może posłużyć nieco starszym motocyklistom.

Ten niewielki motocykl kryje w sobie znacznie większy potencjał. Bez względu na to czy będzie go dosiadał dopiero początkujący kierowca czy już doświadczony, każdy z nich poczuje się dumny i wolny wkraczając do krainy niezwykłych przeżyć i emocji. Z zewnątrz na pierwszy rzut oka od razu rzucają się zapożyczenia od swoich większych braci oraz sportowa i nieco muskularna sylwetka. Pozycja za nieco uniesioną kierownicą, dzięki obniżonemu siedzeniu jest bardzo wygodna i z pewnością kierowca nie będzie się męczył nawet przy długich dystansach. W kokpicie niestety próżno szukać obrotomierza, aczkolwiek jest tutaj prędkościomierz, wskaźnik paliwa czy inne najpotrzebniejsze kontrolki.

Ten niewielki ścigacz z pewnością prezentuje się bardzo ładnie, jednakże oprócz wyglądu należy także zwrócić szczególną uwagę silnik. Chłodzona powietrzem, jednocylindrowa jednostka o pojemności 125ccm wyposażona została w nowoczesny układ wtryskowy co zapewnia wyjątkowo dynamiczne i co ważne płynne przyspieszenie za sprawą 11,3KM. Silnik został ponadto wyposażony w układ zapłonowy CDI, który także skutkuje równym przyrostem mocy, co w połączeniu z precyzyjną 5-biegową skrzynią biegów przekłada się na duży komfort jazdy oraz wysoką kulturę pracy silnika.

Cały model został wykonany w dynamicznej stylistyce co zostało zaprezentowane chociażby poprzez efektowną grafikę w postaci skrzydła umieszczoną na zbiorniku paliwa. Pośród zalet Hondy CBF 125 na pewno należy wyróżnić komfort jazdy, niewielkie rozmiary, a więc łatwość manewrowania, a także mała aczkolwiek mocną jednostkę napędową idealnie nadającą się do jazdy po mieście i nie tylko. Jest to na pewno jedna z lepszych dostępnych aktualnie ofert dla dopiero rozpoczynających motoryzacyjną przygodę.