MODECOM FreeWAY AX – nawigacja i tablet

Urządzenie nawigacyjne FreeWAY AX to nowość w serii Modecom dla mobilnych użytkowników. Pełni teraz także funkcję multimedialnego tabletu.

5-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości (800×480 pikseli) ma specjalną powłokę antyrefleksyjną. Dzięki temu ma dużą jasność i sprawdza się zarówno w pełnym słońcu, jak i podczas jazdy nocą. Procesor ARM11 taktowany 1 GHz oblicza trasy i zapewnia odtwarzanie filmów w jakości HD. Sprosta także zaawansowanym aplikacjom. Akcelerator 3D zwiększa moc obliczeniową i usprawnia wyświetlanie grafiki w najnowszych grach. Jest też moduł WiFi oraz transmiter FM, który bezprzewodowo łączy się z systemem nagłośnienia pojazdu. Sugerowana cena MODECOM FreeWAY AX to 499 PLN.

– FreeWAY AX jest następcą docenianej zarówno przez użytkowników, jak i specjalistów serii urządzeń nawigacyjnych marki MODECOM. Został rozbudowany o nowe funkcjonalności, dzięki którym mamy do dyspozycji multimedialne centrum rozrywki, oferujące jakość, wydajność i komfort obsługi nieznaną dotąd w tej klasie urządzeniach – mówi Krzysztof Wójciak, dyrektor zarządzający MODECOM. – Oparty na niezwykle popularnym systemie Google Android, umożliwia standardową pracę mobilnej nawigacji, a także intuicyjną obsługę znaną z tabletów, z dostępem do internetu i nieograniczoną wręcz liczbą aplikacji Android Market, od typowo rozrywkowych, po zaawansowane i wyspecjalizowane funkcjonalnie.

MODECOM S.A. powstała na bazie firmy tworzącej obudowy komputerowe. Dziś zaopatruje bezpośrednio ze swoich magazynów w Polsce kontrahentów w całej Europie. Oferta obejmuje szeroki zakres produktów IT, a także urządzenia nawigacyjne, etui, torby i plecaki na notebooki i aparaty fotograficzne, karty pamięci i czytniki oraz materiały eksploatacyjne do drukarek. Otwarto też spółkę zależną na Węgrzech (MODECOM KFT.) i stworzono spółkę do sprzedaży i wdrażania systemów informatycznych (MODECOM IT).