Wybierz auto do pracy!

Spełniło się Twoje marzenie, założyłeś własną firmę, w której jesteś odpowiedzialny za wszystko. Wizja lepszych zarobków oraz pracy na swój rachunek w końcu ma rację bytu. Kwestie związane ze sprawami urzędowymi są już załatwione, a Ty możesz spokojnie zacząć się rozglądać za idealnym samochodem do pracy. A to nie jest najłatwiejszy wybór. W tym artykule podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę, kupując auto przystosowane do „zadań specjalnych”.

Przed podjęciem tak ważnej decyzji dla firmy należy przede wszystkim zadać sobie pytania: do jakich celów ten samochód będzie potrzebny, dla kogo ma być przeznaczony, Van czy osobówka? Fachowcy z salonu samochodowego Mitcar postarają się odpowiedzieć na te pytania ze wskazaniem na auto, które ich zdaniem jest godne uwagi.

Jeśli samochód ma być dla pracownika dodatkiem do pensji, swego rodzaju bonusem (tak cenionym przez polskich pracowników – jak wynika z badań), to najlepiej określić po prostu limit wydatków, cenę samochodu i pozwolić pracownikowi wybrać takie auto, jakie będzie mu najbardziej odpowiadało. Jeśli jednak auto ma być narzędziem pracy, sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana. Auto dla przedstawiciela handlowego powinno być ekonomiczne i  pojemne, natomiast  osoba, zajmująca wyższe stanowisko, często reprezentująca firmę powinna wybrać auto dobrej klasy.

Czynniki, które ułatwią podjęcie decyzji to z pewnością: ekonomiczne spalanie, bezpieczeństwo, niezawodność oraz koszty ubezpieczenia. Tym, którym zależy na samochodzie przystosowanym
np. do przewożenia różnych materiałów, trudnej jazdy polecamy model Mitsubishi L200. Wybrany przez konsumentów najlepszym autem dostawczym w 2011r. Otrzymał nagrodę „Dobry produkt 2011”. Pojazd ze swoją użytecznością, dobrymi parametrami terenowymi i zaawansowanym napędem na cztery koła, pozwalającym na wykorzystanie go zarówno w terenie, jak i na drogach utwardzanych, jest najlepszym pick-upem zarówno dla właścicieli małych przedsiębiorstw jak i tych dużych. Doceniły go firmy budowlane, ale także przedsiębiorstwa z sektora telekomunikacyjnego i energetycznego, służby leśne, ratownicze i policja. W Mitcarze teraz ten model jest w wyjątkowej ofercie cenowej, można odliczyć od niego podatek 23%.VAT

Wybór odpowiedniego samochodu może zająć naprawdę wiele czasu i siły. A decyzja może rzutować na rozwój firmy, dlatego chcąc uniknąć przykrych niespodzianek związanych z nietrafionym zakupem, warto zasięgnąć opinii znawców, ale też sugerować się swoimi upodobaniami i zdrowym rozsądkiem.