Prawnik z sieci

Czy pomoc prawna konieczna jest jedynie przy szczegółowych i tak sztandarowych sprawach jak rozwodu, spadki, długi czy naruszenia własności? Porada prawna rzeczywiście wiąże się jednoznacznie ze sztywnym mecenasem z temidą na mahoniowym biurku i wysokimi kosztami? Więcej na ten temat poniżej.

Łatwiejszy dostęp do usług

W dzisiejszych czasach to nie klient przychodzi do firmy lecz firma do klienta. Tak działa wiele usług medycznych, firm kurierskich, doradców finansowych i ubezpieczeniowych, usługi sprzątające biura i także adwokaci oraz radcy prawni. Najwięcej codziennie jest jednak problemów prawnych bardziej błahych, sporów z operatorem, dostawcą usługi lub firmą kurierską. Często w szczególności w okresie rozliczeń podatkowych wiele jest osób które korzystają z możliwości odwołania się od decyzji Urzędu Skarbowego. W takich sprawach również warto skorzystać z pomocy prawnej od specjalistów.

Pomoc w sieci

W obecnej dobie dygitalizacji, wiele można dowiedzieć się z internetu, jak naprawić kran, zasadzić drzewo, tynkować pokój, lub jak odwołać się lub obronić się w danej sprawie przed sądem. Pytanie czy po przeczytaniu takiej informacji stajemy się hydraulikami, leśnikami, specami od remontów lub prawnikami? Naturalnie, że nie. To co proste zróbmy sami, tyle że prawo proste nie jest, a nasza samowolka i opaczne oraz subiektywne rozumienie prawa odbić się nam może nieprzyjemną czkawką. Wujek Google nie powinien być naszym źródłem w sprawie pomocy prawnej, gdyż internet pełen jest: kotów, nagich zdjęć, sprzecznych informacji lub zwyczajnych bzdur.

Prawnik z sieci

Myli się ten kto uważa, że porada prawna „musi być” droga. Nie dzisiaj, przy obecnej konkurencyjności i walce o klienta oraz przy wzroście świadomości o tym, że porady prawne mogą być pomocne nawet w prostym sporze. Ludzi którzy korzystają z porad prawnych jest coraz więcej w naszym kraju, jednak dalej jesteśmy daleko w tyle za innymi zachodnimi krajami w tym dwoma najbardziej świadomymi jakimi są Wielka Brytania oraz Stany Zjednoczone. W niektórych stanach USA jeden prawnik przypada na około 200 osób, Wielka Brytania wprowadziła nie dawno możliwość uzyskania porady prawnej w super markecie na zasadzie Tesco Law.

W Polsce możemy otrzymać pomoc prawną w sieci od profesjonalistów z danych dziedzin prawa zarówno w sprawach pojedynczych jak i np. w stałej pomocy przy np. e-biznesie, w sprawach prostych i złożonych. Obsługa prawna klienta nie musi być wyznacznikiem luksusu, tym bardziej ta świadczona droga internetową. Usługi prawne online są bardziej elastyczne, a przez to, iż nie wymagają prowadzenia kancelarii gdzie przyjmuje się osoby fizyczne, są przede wszystkim tańsze.