Studia i prawo w nowym portalu prawniczym

Studia podejmuje coraz więcej osób – nikt nie ma co do tego wątpliwości. Jedni preferują kierunki ścisłe, inni – humanistyczne, jeszcze inni artystyczne. Problem ze znalezieniem pracy to największy wróg młodego, wchodzącego na rynek pracy pokolenia. Dlatego też warto zadać sobie pytanie: co mogę robić jeszcze w trakcie edukacji, aby po ukończeniu wyższych studiów i uzyskaniu tytułu potwierdzającego odebranie wyższego wykształcenia, móc bez problemu konkurować i stanowić wartość na (coraz trudniejszym) rynku pracy.

Na pewno wypada się uczyć. I to nie jedynie na wykładach, ćwiczeniach czy seminariach. Trzeba się uczyć w domu. Metod na to jest bardzo wiele: rozwój własny, profesjonalne blogi, konferencje lub portale. Ja polecam portal o prawie prawoprosto.pl – to miejsce wymiany myśli na wysokim poziomie. Znajdziesz tam nie tylko informacje o prawie, ale także o społeczeństwie, polityce oraz ekonomii. Niezależnie, czy chcesz dowiedzieć się, jak obronić się przed natarczywym sąsiadem, czy chcesz poprawnie skonstruować umowę, portal o prawie Ci w tym pomoże.

Jest jeszcze lepiej, kiedy dany portal został wyposażony jest w różne tematyczne działy. Jednym z nich powinien być legal english. Legal english to dział poświęcony prawniczemu językowi angielskiemu, bardzo potrzebnemu zarówno dla prawnika, jak i podczas studiów czy w okresie odbywania praktyk studenckich. Zapoznamy się z koniecznymi zwrotami i poznamy też sformułowania charakterystyczne dla kultury prawnej obcych państw (zwłaszcza Wielkiej Brytanii oraz USA).

Obok legal english funkcjonują też zbiory terminologii prawniczej. Encyklopedia pojęć prawnych to coś, co łatwo pozwoli rozwinąć Ci się w wybranym kierunku. Warto poświęcić chwilkę i postudiować te ciężkie na pozór sformułowania, aby w przyszłości być jeszcze wartościowszym na rynku pracy, o czym już wspominałem. Tak to już bywa, prawo musi obecnie znać nie tylko adwokat, radca prawny, notariusz, czy sędzia, ale także lekarz, nauczyciel, architekt… chyba każdy. A świadomość prawna społeczeństwa nadal nie jest zbyt wysoka. Tym lepiej dla Ciebie, jeśli będziesz świadomy potrzeby edukacji prawnej i zaczniesz się na tym polu rozwijać!