Agencja E1-Interactive twórcą CI projektu edukacyjnego „5 zmysłów. Audiodeskrypcja”

W wyniku współpracy Agencji E1–Interactive z producentem More Than One Production Agencja wybrana została do stworzenia CI (Corporate Identity) wraz z serwisem internetowym dla projektu edukacyjnego „5 zmysłów. Audiodeskrypcja”, którego celem jest zachęcenie osób niewidomych do zainteresowania kulturą wizualną.

Serwis internetowy dotyczący całego projektu oraz wydarzeń z nim związanych skierowany jest zwłaszcza do osób niewidomych oraz słabowidzących. Jest to zupełnie indywidualny projekt w pełni dopasowany do możliwości odbiorców. Dodatkowe funkcje pozwalają odwiedzającym serwis na powiększanie czcionki oraz zwiększanie kontrastu na stronie, a specjalny kod serwisu umożliwia korzystanie z czytników stron internetowych dla niewidomych.

Agencja E1-Interactive podczas pracy nad portalem internetowym pozostawała w stałym kontakcie z More Than One Production aby końcowy efekt był w pełni zgody z początkowymi założeniami. Oprócz serwisu internetowego Agencja E1-Interactive stworzyła również wszelkie materiały reklamowe dotyczące projektu oraz cityscrollery i citylighty, dzięki którym projekt trafi do szerokiego grona odbiorców, ponieważ będą one prezentowane w centrum Poznania.

Jednym z elementów przedsięwzięcia jest wystawa m. in. obrazów Jacka Malczewskiego i Władysława Podkowińskiego. Wydarzenie to zostało zaplanowane w okresie od 15 października do 25 listopada 2011 w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Narodowe w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Edukacyjne MCA, projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.