Targi budowlane

Na zorganizowanych targach budowlanych swoje produkty zaprezentowali m.in. producenci wkładów kominkowych oraz osoby, które dostarczają drewno kominkowe. Każdego roku mamy możliwość podziwiania coraz to nowsze i ciekawsze produkty. Głównym celem tych targów jest zareklamowanie swoich nowych produktów wśród potencjalnych klientów. Na miejscu można było zobaczyć gotowe produkty, jak również poszczególne elementy do zbudowania kominka. Nowością jest bio kominek, który jest łatwy w montażu, przez co sami możemy go złożyć i ustawić w odpowiednim miejscu, gdzie do odpowiedniego pojemnika wlewany jest płyn palny, który ma zastosowanie w tego typu urządzeniach.

Dało się zauważyć , że większość klientów wybiera jednak tradycyjne budowane kominki opalane na drewno kominkowe. Atutem takiego wyboru jest to, że klienci sami mogą wybrać kształt oraz wkład do niego. Zewnętrzna obudowa może być zbudowana z płyt gipsowych dostępnych na rynku, które można formować na różne kształty, a cała podstawa winna być wymurowana ze specjalnej cegły, która jest do tego celu przeznaczona. Bardziej zamożni klienci wybierają kominki z marmuru lub granitu, jest to znacznie droższa inwestycja, ale końcowy efekt wizualny wynagradza włożone w to środki pieniężne.

Na targach zaprezentowano również cały osprzęt do kominków, tzn. specjalne pogrzebacze, szczotki do czyszczenia dymnic, pojemniki na drewno kominkowe, środki chemiczne do czyszczenia wkładów oraz specjalne odkurzacze do zbierania popiołu po wypalonym drewnie.

Biuro projektowe, które również uczestniczyło w wystawie, na życzenie klienta wykonało darmowy projekt według wizji, jaką przedstawił zainteresowany. Każdy z odwiedzających mógł wybrać coś dla siebie i w przyszłości zrealizować swoje marzenie i wybudować sobie kominek taki, jaki się wymarzyło.


Zobacz również: schody granitowe i schody marmurowe Kraków