Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Zastanawiasz się jak to się dzieje, że twoje koleżanki zawsze świetnie wyglądają na zdjęciach a ty wychodzisz fatalnie? Podwójny podbródek, błyszcząca się cera, podkrążone oczy… Obiektyw aparatu nie jest dla nas łaskawy. Jak robić zdjęcia, na których będziesz promieniować urodą i pewnością siebie? Oto kilka wskazówek.

Postawa to podstawa

Pozując do zdjęcia trzymaj głowę tak, by podbródek był delikatnie uniesiony do góry. Zapobiegnie to wrażeniu, że w ciągu kilku sekund urósł ci dodatkowy podbródek. Stojąc do zdjęcia nigdy nie ustawiaj się frontem. Aparaty fotograficzne mają to do siebie, że sylwetka będzie wyglądała na o wiele smuklejszą, jeśli staniesz bokiem do obiektywu. Ciężar ciała powinien opierać się na nodze wysuniętej lekko do tyłu. Wyprostuj plecy! Ta sama zasada dotyczy również sytuacji, w których siedzisz przed aparatem. Pochyl się delikatnie do przodu a ciało ustaw bokiem. Dzięki tej prostej sztuczce „pozbędziesz” się kilku kilogramów.

Uśmiech doda ci uroku

Pamiętaj, by uśmiech był naturalny. Zbyt szeroki będzie wyglądał nienaturalnie, z kolei ściśnięte usta zrobią z ciebie ponuraka. Dobrym pomysłem jest przypomnienie sobie zabawnej sytuacji ze swego życia. Spontaniczny, piękny uśmiech sam pojawi się na twojej twarzy. Uśmiech to jednak nie wszystko. Zadbaj o to, by skóra twarzy nie była świecąca. Jeśli jest gorąco i się spociłaś, po prostu wytrzyj twarz chusteczką lub bibułą matującą. Twoja skóra ma skłonności do błyszczenia? Nie załamuj się. Z pomocą przyjdą ci wszelkiego rodzaju korektory i podkłady, które ujednolicą kolor twojej skóry i ładnie ją zmatują. Wiadomo, że fotograf przygotuje odpowiednie naświetlenie, ustawi tło i pomoże ci przybrać odpowiednią pozę. Ale nie musisz wydawać pieniędzy na profesjonalne zdjęcia portretowe, żeby wyglądać na nich atrakcyjnie. Wystarczy, że zaopatrzysz się w aparat cyfrowy Sony lub innej, równie dobrej marki. Nie martw się, jeśli nie znasz się na fotografii. Wystarczy ustawić program do automatycznego robienia zdjęć i pstryknąć. Cyfrówka zrobi resztę.

Gotowa, by stanąć przed obiektywem? Odpowiedni makijaż i strój dodadzą ci seksapilu i pewności siebie a dobry sprzęt zapewni najlepszej jakości zdjęcia, którymi będziesz mogła od razu pochwalić się na profilu społecznościowym. A więc, uśmiech proszę!