Nauka języków na wakacjach

Nauka na wakacjach zyskuje popularność. Jak zabrać się do organizacji takiego wyjazdu?

Rodzinne kursy językowe to nowy trend w nauce języków obcych, który zdobył uznanie u Polaków. Co dziesiąty kursant decyduje się na wyjazd i naukę wraz z potomstwem. Jak się okazuje, na takie szkolenie mogą wyjechać rodzice nawet z 2-letnim maluchem. W zależności od wieku dzieci, zajęcia mają charakter przedszkola językowego albo kursu dla młodzieży. Uczniowie mogą skorzystać także z dodatkowych atrakcji, takich jak wycieczki czy zajęcia sportowe.

Bez względu na poziom znajomości języka, wszyscy uczestnicy zwiększają swoje umiejętności pod okiem native speakerów, co pozwala im znacznie szybciej pozbyć się barier komunikacyjnych. Istnieje również możliwość wyjazdu na szkolenie rodzinne, w którym wyłącznie dziecko będzie uczestniczyło w zajęciach lekcyjnych, zaś rodzice w tym czasie mogą np. wypocząć na plaży.

Nauka w nadmorskich kurortach

Zagraniczne szkolenia językowe dla rodzin pozwalają połączyć naukę z relaksem, dlatego coraz częściej zamiast największych metropolii, takich jak Londyn, kursanci wybierają kurorty wypoczynkowe: – W tym roku wyjątkowym zainteresowaniem, ze względu na konkurencyjną cenę, cieszy się Malta. Popularne są również nadmorskie ośrodki w Anglii, np. Bournemouth i we Francji (Antibes). Zajęcia mają miejsce w godzinach porannych, więc drugą połowę dnia można przeznaczyć na wypoczynek w rodzinnym gronie – mówi Natalia Kuryłło z ESKK travel, firmy zajmującej się pośrednictwem w organizacji zagranicznych kursów językowych.

Nauka poprzez rozmowę

Szkoły językowe przyjmują kursantów nawet bez znajomości podstaw języka. Dla studentów z podstawowymi umiejętnościami, pierwszego dnia po przyjeździe przeprowadzany jest test kwalifikacji uczestnika do danego poziomu. Wszystkie zajęcia odbywają się w niewielkich i multikulturowych grupach. – Duże znaczenie w zagranicznych kursach językowych ma tak zwany „miks narodowościowy”. Jest to określenie grona osób z różnych części świata. Dzięki temu uczestnicy przełamują swoje obawy związane z mówieniem w obcym języku i znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnej nauki zdobywają umiejętność swobodnej wypowiedzi – wyjaśnia Kuryłło.

Osoby zainteresowane nauką języka na zagranicznym szkoleniu, mogą skorzystać z usług polskich agentów, którzy pośredniczą w organizacji wyjazdu i pomagają w wyborze odpowiedniej szkoły uwzględniając indywidualne potrzeby klienta. Każda szkoła proponuje uczestnikom zakwaterowanie, dojazd z lotniska oraz różnorodne zajęcia pozalekcyjne: – Kursanci z Polski najczęściej mieszkają na stancji u osób prywatnych ze względu na niższe koszty oraz możliwość przebywania z obywatelami danego kraju. Zakwaterowanie jest również możliwe w pobliskich hotelach, w pokojach typu studio czy na terenie kampusu szkoły – mówi Natalia Kuryłło.

Jaką szkołę wybrać?

Przed rezerwacją kursu, należy sprawdzić, czy wybrana szkoła posiada akredytacje poświadczające jakość edukacji, takie jak: British Council, ALTO, EAQUALS, ECIS, itp. Podczas wyboru warto również zwrócić uwagę na wyposażenie placówki: czy są klimatyzowane sale lub czy na jej terenie znajdują się dodatkowe atrakcje, takie jak korty tenisowe, baseny, boiska sportowe. W zależności od możliwości uczestników, rodzinny kurs językowy może trwać od tygodnia do ponad miesiąca. W okresie wakacyjnym kursy można rozpocząć w każdy poniedziałek.