Polecane metody nauki angielskiego

Znajomość języków ma dzisiaj niezwykle duże znaczenie. Świat staje się dużo szybciej „globalną wioską”, więc należy potrafić porozumiewać się co najmniej jednym językiem obcym. Dwa języki to liczba optymalna, chociaż im więcej, tym lepiej.

Dzisiaj dzieci już od najwcześniejszych lat uczą się przynajmniej dwóch języków, gdyż ich rodzice świetnie zdają sobie sprawę z tego, iż jest to ważne dla ich przyszłości. Już teraz na rynku pracy niezbędna jest znajomość języków, na którą nacisk będzie docelowo kładziony jeszcze bardziej. Jest sporo szkół językowych, które w swojej ofercie posiadają różnego rodzaju kursy. Oczywiście najbardziej popularnym wyborem jest angielski i to na jego znajomości rozsądnie jest skupić się w pierwszej kolejności.

Kursy angielskiego są dzisiaj szalenie popularne, tym samym na rynku znajdziemy ich w istocie sporo. Wykupując kurs dla siebie, warto się przede wszystkim kierować opinią szkoły, do jakiej pragnie się uczęszczać, liczebnością grup i metodą, jaką w tej szkole się naucza. Metod uczenia języków jest bowiem dzisiaj niezwykle wiele i odznaczają się one ogromną wydajnością. Jedną z nich jest nauka na fiszkach, malutkich karteczkach, na jakich znajduje się obce słowo i przykładowo dodaje rysunek, który to słowo przedstawia. Dzięki temu o wiele łatwiej możemy się nauczyć nowego wyrazu, a co najważniejsze, taką metodę wykorzystywać można także w zaciszu własnego domu, w czasie nauki innych języków, nie tylko angielskiego. Oczywiście same fiszki nie są wystarczające. W języku angielskim podstawą jest gramatyka, która jest nadzwyczaj zawiła, tym samym potrzebny jest fachowy kurs.

Inną, niezwykle skuteczną i interesującą metodą jest metoda SITA. Kursanci uczą się angielskiego z płyt CD, a towarzyszy im muzyka, która ma za zadanie ich efektywnie zrelaksować i wprowadzić w stan alfa. Tym samym szybciej i o wiele efektywniej przyswaja się wiedzę. Kursy SITA dzielą się na kilka poziomów, zależnych od umiejętności już posiadanych przez ucznia. Sam kurs wykorzystujący urządzenie SITA to koszt około 3000 złotych. Jest to jednak zrozumiałe, jeśli weźmie się pod uwagę, że maszyna kosztuje około 1000. Inną ciekawą metodą nauki języka angielskiego, jaka dzisiaj ma swoich fanów, jest metoda Colina Rose. Lekcje w ramach tej metody najbardziej aktywizują obie półkule mózgu. Ucząc się takim sposobem w pół roku można posiąść zakres, jakiego nauka zwykle zajęłaby trzy lata, toteż ta metoda odznacza się naprawdę wielką popularnością.

Widać zatem dziś niemało szkół językowych oferuje naukę w oparciu o niezmiernie nowoczesne metody. Warto wykorzystać czas na dowiedzenie się na czym one polegają, ponieważ wyłącznie dzięki temu będzie można wybrać metodę kursów angielskiego, jaka będzie najbardziej optymalna.


Zobacz także:
Kurs angielskiego na Malcie? Czemu nie!