Nauka języka hiszpańskiego? Tylko z aplikacją Tweeba.pl i YouGO!

Systemy mobilne i aplikacje na smartfony pozwalają uczyć się języków obcych skuteczniej. Serwis Tweeba.pl we współpracy z krakowską firmą YouGO!, tworzącą portale turystyczne, wydał program do nauki języka hiszpańskiego na system Android.

Aplikacja „Ucz się języka hiszpańskiego” wykorzystuje możliwości nowoczesnych smartfonów, dzięki czemu skutecznie zastępuje fiszki, słowniki i podręczniki do nauki języków. Umożliwia poznawanie nowych słówek, które pogrupowane są w lekcje tematyczne. Wyrazy mogą być też losowane, co pozwala przełamać rutynę nauki, zwiększyć ilość zapamiętywanego materiału i przyspieszyć osiągnięcie nowych językowych szczytów. Zdobytą wiedzę program pomaga utrwalić poprzez generowanie testów i ocenę postępów.

– Tworzenie aplikacji do nauki języków obcych wpisuje się w naszą strategię rozwoju usług i produktów dla turystów – mówi Grzegorz Pękała z firmy YouGO! działającej w ramach Inkubatora Technologicznego przy Krakowskim Parku Technologicznym. – Dzięki współpracy z programistami tweeba.pl, specjalizującymi się w przygotowywaniu aplikacji mobilnych, będziemy mogli zaoferować naszym klientom dodatkowe wsparcie podczas podróży. Taki program w telefonie, dostępny o każdej porze i sytuacji, to bardzo przydatne narzędzie, bo nie musimy nosić ze sobą rozmówek i szybciej uzyskamy informację od mieszkańców zwiedzanej okolicy.

Hiszpański NaukaAplikację można pobrać z Android Market: https://market.android.com/details?id=pl.tweeba.spanish
lub skorzystać z QR Code’u.

Jest ona nieustannie rozwijana o nowe funkcje. Najnowsza wersja przyniosła uczniom funkcję sprawdzania umiejętności w testach oraz dodatkowe lekcje. W przygotowaniu są kolejne tematy lekcji oraz inne wersje językowe aplikacji mobilnej. W ciągu miesiąca aplikację zainstalowały już ponad dwa tysiące osób i liczba ta rośnie. Równolegle rozwijane są również inne programy, takie jak rozmówki polsko-hiszpańskie oraz portal uczsiejezyka.pl.

Zespół YouGO! w najbliższych dniach opublikuje też mobilny przewodnik, czyli interaktywną mapę i opisy atrakcji turystycznych na smartfony, a pod adresem www.yougo.pl udostępniony zostanie innowacyjny portal społecznościowy pozwalający na komponowanie przewodników turystycznych wedle indywidualnych potrzeb turystów.