Niemiecki nie taki straszny

Metod nauki języka angielskiego jest wiele, a szkoły każdego roku rozszerzają ofertę i proponują nowe kursy. Dużo mniej możliwości mają chętni do nauki języka niemieckiego. Wydaje się trudniejszy do opanowania, ze względu na gramatykę i dlatego często zniechęca do siebie już na samym początku. Jednym ze skutecznych sposobów na szybkie posługiwanie się językiem niemieckim w mowie, jest metoda nauki Direkte. Szkoła Cosmopolitan jako jedyna w Opolu wprowadziła ją do swojej oferty.

Większość metodyków zachęca nas do rozwoju wszystkich sprawności językowych – mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania oraz opanowanie gramatyki. Zwolennicy metody Direkte uważają natomiast, że głównym elementem procesu nauki języka jest ciągła rozmowa, która prowadzi do pokonania bariery językowej. Zgodnie jednak twierdzą, że najważniejsza jest komunikacja werbalna, czyli mówienie.

„Wybór odpowiedniej metody nauki języka zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Jeśli chcemy rozwijać swoje umiejętności we wszystkich obszarach języka, powinniśmy uczyć się Metodą Komunikatywną. Jeśli natomiast zależy nam głównie na umiejętności mówienia – skorzystajmy z metody Direkte. To najlepszy sposób nauki dla słuchowców, którzy szybko zapamiętują to, co usłyszeli i wypowiedzieli” – mówi Julia Kantow, lektorka języka niemieckiego ze szkoły Cosmopolitan.

Metoda Direkte adresowana jest do młodzieży i osób dorosłych, które mają pierwszy kontakt z niemieckim lub chcą rozwijać swoje umiejętności przede wszystkim w zakresie mówienia i rozumienia ze słuchu. Uczestnikom tego typu kursu, podoba się prosta formuła zajęć oraz możliwość dostosowania tempa lekcji do grupy, a także brak zadań domowych. Ale najbardziej cenią sobie skuteczność nauki, dzięki której szybko zaczynają mówić.

„Postępy widoczne są już po 3-4 miesiącach. Na tym etapie nauki słuchacze posługują się swobodnie czasem teraźniejszym, przeszłym i przyszłym. Potrafią porozumieć się logicznie i odnaleźć w prostych sytuacjach życiowych, tj. opowiedzą o wakacjach, poproszą o coś w sklepie, zamówią danie w restauracji, a na ulicy zapytają o drogę. Zaczynamy od słów, które nie sprawiają kłopotów i stopniowo rozwijamy mechanizm mowy oraz ćwiczymy właściwy akcent i intonację” – tłumaczy Julia Kantow.

Na kursach prowadzonych tą metodą, można uczyć się od podstaw i sukcesywnie podnosić swoje umiejętności językowe, aż do momentu osiągnięcia wyższych poziomów zaawansowania.

W szkole Cosmopolitan kurs można rozpocząć i zakończyć w wybranym przez siebie czasie, bo zapisy trwają cały rok. W dowolnym momencie można również przerwać naukę i rozpocząć ją po przerwie, od miejsca w którym zakończyło się poprzedni kurs. Kto chciałby bliżej poznać metodę Direkte, może wziąć udział w czterech bezpłatnych lekcjach próbnych, bez konieczności podjęcia decyzji o zapisie na kurs.

Więcej informacji na www.cosmopolitan.com.pl