Wyjazd służbowy – wyróżnienie czy kłopot?

Dla części osób podróż służbowa to czas odpoczynku od pracy i okazja zaznania możliwego odprężenia. Jednakże są i tacy, którzy uważają tego rodzaju wyjazdy za nieznośny przymus, a czasem nawet olbrzymi kłopot. W czym tkwi kłopot z wyjazdami służbowymi?

Największa ilość trudności związanych z omawianym tematem wypływa niestety z naszej niewiedzy. Problemy pojawiają się bowiem wtedy, gdy powinniśmy rozliczyć się ze swojej wyprawy bądź wyjaśnić powody, dla jakich potrzebujemy zaliczki, zanim w omawianą wyprawę się udamy. Żeby uniknąć niejasności powinniśmy skorzystać ze sposobności, które daje szkolenie podróże służbowe. Dzięki wspomnianemu kursowi mamy możliwość dowiedzieć się wszystkiego, co jest konieczne w czasie decydowania się na omawianą podróż. Kurs ten jest wobec tego przeznaczony dla każdego, kto chciałby uzupełnić swoją wiedzę na temat wyjazdów służbowych krajowych i za granicę Polski, jak również dla pracowników działu Human Resources, którzy są odpowiedzialni za rozliczanie osób udających się na wspomniane podróże.

Kurs z podróży służbowych porusza takie kwestie, jak znaczenie wyjazdu służbowego, zwrot wydatków, niezbędne przepisy i dokumenty, albo najnowsze kwestie prawne. W przypadku definicji powinniśmy zauważyć, że nie jest to tak łatwa sprawa, jak moglibyśmy sądzić, gdyż czym innym jest podróż służbowa pracowników ciągle przemieszczających się (między innymi kierowcy albo serwisanci), a czym innym wyjazd służbowy wolontariusza. Z kolei w kwestii zwracania kosztów ważne są aspekty odnoszące się do rekompensaty za hotel, przejazd samochodem prywatnym bądź powszechnymi środkami komunikacji, czy też innych udokumentowanych nakładów. Dzięki zaprezentowanemu szkoleniu możemy także dowiedzieć się, jakie są stawki za wyjazdy służbowe z uwzględnieniem takich kwestii, jak między innymi zmiana waluty (w przypadku podróży za granicę Polski). Dodatkowo kursanci nauczą się również jak przygotować przykładowe rozliczenie z podróży na terenie kraju i zagranicznej, co zazwyczaj przysparza największych trudności. Na zakończenie prowadzi się także wykłady na temat podróży służbowych osób, jakie prowadzą indywidualną działalność gospodarczą.

Dokąd jeździsz? Sprawdź przewodniki turystyczne:
Krakowskie
Przewodnik po Polsce