Aplikacje mobilne przed maturą

Badanie dotyczy zalet i wad, szans i zagrożeń tworzenia aplikacji związanych z przygotowaniem do matury.

Po opracowaniu aplikacji związanych z przygotowywaniem do matury, można zrobić wniosek, że rynek jest otwarty na nowe wyzwania ze strony programistów.
Na rynku polskim ranking wyżej niż 3 gwiazdki posiada tylko 1 aplikacja i jest nią aplikacja “Gram & Zdam Matura”.
Opracowałem także aplikacje w innym języku.

Większość aplikacji zajmują dużo miejsca w pamięci lub pracują tylko za pomocą internetu. Inne mają nie kompletną bazę wiedzy lub problemy techniczne z jej przekazywaniem.

Stworzenie aplikacji związanej z edukacją jest trudne, ponieważ potrzebuje dużo czasu na poszukiwanie, przygotowanie i wprowadzenie informacji. Poprzez swoją pojemność nie rzadko, nawet całkiem nieźle zrobione aplikacje, zawieszają się, lub mają problem z uruchomieniem.

Wśród korzyści z tworzenia takiej aplikacji jest perspektywnie duży popyt na nią ze strony odbiorców. Ponieważ co roku maturę piszą tysiące uczniów, a jeszcze więcej mogliby korzystać z podobnej aplikacji na co dzień w gimnazjach i liceach.

Najbardziej optymalna aplikacja, to taka która:
● nie będzie zajmować dużo miejsca w pamięci,
● nie będzie całkiem uzależniona od internetu
● będzie prosta w korzystaniu
● będzie zawierała elementy rywalizacji
● będzie bardziej skupiona na przekazywanie wiedzy przez obrazki niż przez tekst

Idealna aplikacja, która spełnia wszystkie kryteria.
Idealnym rozwiązaniem będzie stworzenie aplikacji, która nie będzie od razu w sobie mieścić wszystkie materiały, natomiast będzie jako koordynator pomiędzy komórką, a portalem internetowym lub serwerem. Czyli przez tę aplikację, można uczyć się online, lub pobierać wybrane lekcje, dla nauki offline.
Każda lekcja kończy się pytaniami teoretycznymi, oraz testem.
Dodatkowym atutem aplikacji będzie możliwość rywalizacji z innymi odbiorcami. Tak ostatnio bardzo popularną aplikacją zostało “quizowanie”.

Najpopularniejszymi aplikacjami mobilnymi są te do nauki języków obcych. Warto sprawdzić na przykład bezpłatne kursy językowe na www.uczsiejezyka.pl

Matura - aplikacje mobilne

A Ty jakich apek używasz do nauki?
Napisz!