Zespół Szkół Łączności organizatorem IV Wielkopolskiego Konkursu Filmowego!

Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu po raz kolejny stał się organizatorem Wielkopolskiego Konkursu Filmowego „Bezpieczny Internet”. To już IV edycja tego wydarzenia.

Celem konkursu jest ukazanie dużego wpływu portali społecznościowych na osobowość młodego człowieka kreującego swój wizerunek np. na Facebooku. W związku z poruszaną tematyką tegoroczny tytuł konkursu brzmi „Ja kontra Facebook”. Konkurs skierowany został do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Wielkopolski.

Organizatorzy liczą na to, że różnorodność filmów konkursowych ukaże zarówno pozytywne jak i negatywne skutki oddziaływania portali społecznościowych na osobowość człowieka, a przede wszystkim uświadomi młodzieży olbrzymi zasięg ich działania.

Zespół Szkół Łączności skupił się nie tylko na organizacji konkursu, ale również na właściwym przygotowaniu uczniów i zachęceniu ich do udziału w tegorocznym wydarzeniu.

Działania rozpoczęły się już w grudniu, kiedy to w Zespole Szkół Łączności przeprowadzone zostały warsztaty „Młodego reżysera”, mające na celu udoskonalenie umiejętności tworzenia filmów wideo.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 7 lutego 2012 w dzień Światowego Bezpieczeństwa w Internecie w sali kinowej Multikina w Starym Browarze w Poznaniu.