Bilety na lot w wakacje kup już teraz

Gdzie w tym roku warto już dziś zarezerwować bilet na lot samolotem? Młodzi Polacy już nie lecą do Barcelony, czy na plaże Sycylii, choć i pewnie nie tylko tam ich spotkamy, ponieważ Polacy są wszędzie. W tym roku celem wśród korporacyjnej szlachty oraz oszczędzających grosz do grosza zapalonych podróżników jest Australia, w ostateczności Brazylia lub kraje Bliskiego Wschodu, takie jak Iran czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Australia kusi rafami koralowymi, czystymi i niekończącymi się plażami, zdjęciem na Facebooku z kangurem, tudzież ze stekiem z tego sympatycznego zwierzątka. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w kraju tym mówi się po angielsku. Jak wiemy to drugi polski, więc łatwo jest w nim zapytać o drogę czy kupić bilet na autobus. Bez problemu odnajdziemy się tu także na lotnisku. Bilety lotnicze na wakacje w Australii nie są może najtańsze, ale czasem zdarzają się rabaty, w efekcie których lot kosztować będzie poniżej dwóch tysięcy złotych.

Brazylia to karnawał, dziewicza przyroda i żar lejący się z nieba. Język hiszpański i możliwość przeżycia przygody życia podczas spotkania z piranią. Poza tym już niedługo kraj ten stanie się całkowicie pasee, bo przeżyje najazd Polaków związany z igrzyskami Olimpijskimi w Rio. Furorę zrobi póki co także zdjęcie na tle wodospadu Inguacu. Do tego latynoskiego kraju da się upolować tanie bilety lotnicze w całkiem przyjemnych cenach – warto śledzić portale turystyczne i przyczaić się na promocję.

Iran kusi pustyniami, miastami pamiętającymi starożytność oraz kebabem z wielbłąda. Bardzo mało wiemy o tym państwie w Polsce. A przecież warto choć raz zobaczyć Muzemu Klejnotów w Techeranie, wypić prawdziwą herbatę w Isfahan, gdzie czasem płynie rzeka pełna wody, a czasem mosty unoszą się nad rzekami piasku, bo akurat od kilku miesięcy nie spadała ani kropla deszczu. Warto wybrać się na prawdziwą pustynię i stanąć na dnie wyschniętego jeziora niedaleko Maranjab. To dla nas inna cywilizacja, którą można poznać odwiedzając takie miejsca jak mauzoleum w Ardabilu, bazar w Qazvinie, świątynie w Qom, Kashan i Yazd. Ale Iran to nie tylko pustynie. Piasek można znaleźć tez na pięknych plażach, choćby wyspy Qeshm.

Dostępność podróży samolotem zbliżyła nas do tych miejsc jak nigdy dotąd, warto więc korzystać póki komuś nie przyjdzie do głowy wywindowanie cen tych przyjemności do nieosiągalnych dla zwykłego śmiertelnika wielkości.